Українські студенти об’єдналися у кооператив і виробляють сири

0 1 411

Виготовляти смачні сири можуть не тільки досвідчені фахівці. Віднедавна в Україні з’явився перший студентський виробничий кооператив, де майстерність сироваріння опановують ще зовсім молоді юнаки та дівчата.

Свою продукцію студенти Немішаєвського агротехнічного коледжу вперше представили на фестивалі сирів у столиці, приємно здивувавши вельми вибагливу публіку.

Поки що у студентському кооперативі під назвою AgroUniverse (Агровсесвіт) небагато молоді – лише десяток. Всі вони першокурсники, до того ж майбутні ветеринари. 

Сири виготовляють самі, в Немішаєвському коледжі. Там для молодих сироварів створили спеціальний цех. Допомагають юним підприємцям досвідчені технологи. Та й за молоком далеко не доводиться їздити. Коледж має власний зооцентр та ферму, яка налічує 220 корів.

Наразі в кооперативі виготовляють тільки 4 сорти сиру, один з яких, звісно ж “студентський”. Кажуть, що до кооперативу привела зацікавленість: “цікаво було дізнатися що таке кооператив, і як сир робиться”.

“Кооператив створили для того, щоб студенти вміли заробляти гроші за свою працю”, – про це в ексклюзивному коментарі для seeds розповіла викладач коледжу Мар’яна Лелюх.

“Прибутки будуть потім. Цільове призначення для них призначатимуть самі ж студенти: або поділять між собою, або ж певну частину виділять на розвиток громади, коледжу. Все буде за рішенням студентів. І ми прагнемо цьому їх навчити.

Кооператив створений самим студентами, для того, щоб організувати агробізнес за напрямками рослинництво і переробка молочарської продукції”, – розповіла викладач.

“За напрямком рослинництво наприклад цього річ буде започатковане виробництво органічної продукції на 30 гектарах. Відповідно, і прибутки будуть тільки в кінці наступного сезону. Тоді вже думатимуть куди їх спрямувати, спочатку гроші потрібно отримати. Але рішення буде за загальними зборами членів кооперативу – а більшість з них саме студенти”, – каже Мар’яна Лелюх.

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!