Українські виноградарі та винороби вперше відзначають своє професійне свято

0 1 346

Сьогодні, 8 листопада, в Україні вперше офіційно відзначається День виноградаря і винороба. Це свято було встановлене указом президента Володимира Зеленського від 22 вересня 2020 року і припадатиме на другу неділю листопада.

Українське виноградарство та виноробство країни, зайнятого в агропромисловому секторі економіки та забезпечує значні надходження до державного і місцевих бюджетів та сприяє розвитку інфраструктури у сільській місцевості.

“Ми часто говоримо про “економічний націоналізм“. Давайте зробимо так, щоб закарпатське, одеське, херсонське і, звичайно ж, кримське вино за якістю і популярності нічим не поступалося італійському, іспанському та французькому винам”, – говорить глава держави.

Зараз вино в Україні офіційно виробляють близько 75 компаній і деякі українські винороби мало чим поступаються своїм європейським колегам. Поки що їх не багато, в тисячі разів менше порівняно з тією ж Францією (тільки в регіоні Бордо більш ніж 9000 шато виробляють вина), але з кожним роком стає дедалі більше.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!