Українські виробники органічної продукції єднаються у проєкт «Екосвідомість»

0 901

Громадська організація „Виробники амаранту та амарантової продукції” та Громадська спілка „Надж Україна” запускають черговий спільний проєкт „Екологічна свідомість” (Екосвідомість), пише SEEDS. 

Про це повідомив, голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда. За його словами, проєкт полягає в об’єднанні зусиль усіх громадян та компаній, що переймаються темою екології.

Основні напрями роботи:

  • zero waste;
  • відновлення багаторічних насаджень і збереження трав’яного покриву грунтів;
  • виробництво та поширення екологічних товарів та органічних продуктів;
  • створення еко-поселень.

«Яке відношення до екології має амарант? Де-юре, близько 30% амаранту, що вирощується в Україні, органічні. Де-факто – 90%, бо технологія, яку ми впроваджуємо та контролюємо не допускає застосування синтетичних засобів захисту рослин і без синтетичних добрив також можна обійтися.

Потенціал кормової продуктивності вегетативної маси амаранту надзвичайно високий – до 250 т/га за два укоси. Його використання у кормо виробництві дозволить вивільнити частину площ і використати їх екологічно раціонально (під луки, багаторічні насадження тощо).

Рослини амаранту сприяють розсоленню слабозасолених грунтів. Одним із головних питань екології людини є (цитую дослівно) збереження і поліпшення здоров’я населення. А тут поживні (найцінніший білок для людини), профілактичні та лікувальні властивості амаранту дуже стануть у нагоді», – пише Олександр Дуда на своїй сторінці у Facebook.«В листопаді-лютому шукаємо однодумців, формуємо організаційний комітет проєкту і починаємо роботу з компаніями та громадськими організаціями, а в березні 2021 року звітуємо на виставках „Eco-Expo” та „Recycling and Waste Expo Ukraine”.

„Екологічна свідомість” вже наш другий спільний проєкт з „Надж Україна”. Перший – „Taste of Ukraine Food Fest”, який наразі розвивається і готується до реалізації в рамках виставки „Ukrainian Food Expo”, що запланована на 24-25 березня 2021 року», – додає голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!