Українські яблука & закордонні банани – бій програно

0 827

Яблуко – найбільш доступний фрукт для українського споживача, але з кожним роком дедалі більшої популярності набувають банани. За 8 місяців поточного року Україна імпортувала 181,1 тис. тонн бананів, загальною вартістю $102,3 млн.

Такі показники є рекордними, як мінімум за останні 5 років, а в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року загальний об’єм завезених бананів збільшився на 14%.

Варто зазначити, що позитивна динаміка збільшення імпортних поставок бананів спостерігається протягом останніх 5 років. Не став виключенням і минулий сезон, навіть попри велику пропозицію на вітчизняному ринку дешевого яблука.

“Така ситуація зумовлена багатьма факторами. По-перше, банан – вже давно не є якоюсь новинкою і екзотикою для українського споживача. Сьогодні культура споживання даного фрукта в нашій країні вже на доволі високому рівні, і не тільки в свіжому вигляді, але й в якості наповнювача для домашньої випічки, складових йогуртів, салатів та інших страв.

Ще однієї причиною підвищення споживання бананів є зростання популярності тренду “снеків”. Банани, гарно підходять в якості перекусів, і до того ж, їх зручніше вживати в їжу, в дорозі, школі, на роботі, чи університеті”, – пояснює ситуацію директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Однак вже найближчим часом зростання цін на банани можливе не тільки в Україні, а й у всьому світі. Останні декілька тижнів вже спостерігається суттєве подорожчання цих фруктів. Подекуди закупівельні ціни на банан збільшилися в 2 рази.

Головною причиною зростання є розповсюдження грибкового захворювання TR4, на бананових плантаціях в Еквадорі, який є світовим лідером з експорту бананів, а частка цієї країни становить 24% від усього світового експорту.

Тому, розповсюдження захворювань на плантаціях в цій країні відобразиться і на ціновій ситуації в Україні. Прогнозується, що найближчим часом ціни на банан у всьому світі і надалі будуть зростати.

Дізнавайтеся більше про новітні ідеї, тренди та технології агробізнесу на конференції від агромедіа-агентства Sapienza “Збільшення прибутків в агробізнесі“, яка відбудеться 29 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!