Український інжир “запізнився” на 3 тижні

0 1 450

Через холодну весну та дощі сезон лохини та суниці садової почався пізніше. Українські кавуни цього року теж з’являться пізніше ніж зазвичай. Вплинула погода і на урожай таких екзотичних культур, як інжир, який вирощують на Закарпатті. Цього року збір плодів почався на три тижні пізніше, повідомляє SEEDS.

Згідно з даними Закарпатського обласного центру з гідрометеорології, цього року аномальна погода уповільнила дозрівання усіх сільськогосподарських рослин.

“Незважаючи на те, що на дворі вже друга половина літа, в місті Ужгороді лише зараз достигають плоди інжиру, який зазвичай визріває наприкінці червня. За даними спостережень авіаметеорологічної станції Ужгород – сума ефективних температур з початку вегетаційного періоду в м. Ужгород станом на другу декаду липня склала 1308⁰, що значно нижче середніх багаторічних показників (для порівняння у 2018 році ця сума складала 1539⁰)”, – повідомили у центрі.

Читайте також: Наразі пропозиція кавунів в Україні обмежена

Нагадаємо, несприятливі погодні умови, які спостерігались навесні і влітку (низькі температури, зливи) призвели до затримки сезону польових кавунів в Україні. Фермери зазнали збитків, оскільки подекуди змушені були висіювати насіння по кілька разів. Попри це, місцеві кавуни ранніх сортів вже надійшли в продаж, але сезон почався із запізненням на кілька тижнів.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!