Українських заробітчан таки депортують з Естонії попри благання тутешніх фермерів

0 383

Неприємно розвивається ситуація навколо українських сезонних робітників в Естонії, які порушили карантинні приписи щодо коронавірусу. Місцева прокуратура відхилила заяву фермерів, які виступають проти депортації 12 заробітчан.

Оскільки рішення Департаменту поліції і прикордонної охорони переглянуто не буде, п’ять підприємств Південної Естонії мають намір звернутися до суду.

“Дійсно, нашу заяву про перегляд рішення, щоб працівників все ж залишили в країні, не було задоволено. Тепер вони повинні покинути Шенгенську зону в цю п’ятницю не пізніше півночі”, – сказав власник хутора Нопрі Тійт Нійло.

“Конкретне рішення ми прийняли виходячи з того, що прибулі робітники були в курсі вимоги про самоізоляцію, тобто 14 днів вони мали перебувати у своїх житлових приміщеннях. Про це зобов’язання знали і роботодавці. Ми вважаємо, що ці люди навмисно порушили карантинні вимоги.

Тому найбільш логічним рішенням бачиться депортація конкретних осіб, оскільки у нас нема впевненості, що вони не поставлять під небезпеку здоров’я населення своїм небажанням дотримуватися норм і вимог у подальшому”, – прокоментував заступник гендиректора Департаменту поліції і прикордонної охорони Егерт Белічев.

Керівник Естонської сільськогосподарсько-торгової палати Роомет Сирмус підтримує потребу в карантинних заходах, однак вважає, що в конкретному випадку рішення про депортацію робітників все ж справедливим назвати не можна, і реакція фермерів – явне підтвердження цього.

“Ми маємо справу із вкрай прикрою ситуацією. За словами (представників) підприємств, працівники не виконували своїх робочих обов’язків. Адже вони прибули до Естонії для того, щоб доїти корів, годувати тварин, працювати на полях, а в конкретному випадку, як запевняють роботодавці, люди облаштовували своє житлове приміщення. Тому і рішення про депортацію здається несправедливим”, – сказав Сирмус.

Тепер фермери мають намір звернутися до суду для отримання первинної правової допомоги, а також для оскарження рішення поліції про висилку українських робітників з країни. Всього до суду звернуться п’ять підприємств Південної Естонії.


Нагадаємо, що більш як 150 заробітчан з України прибули до Естонії оплаченим фермерами спецрейсом 21 липня. Прибулих протестували на COVID-19 в Талліннському аеропорту (позитивними виявилися три проби), а потім помістили в карантин на два тижні перед початком роботи, після чого знову протестували.

Раніше повідомлялося, що фермери Естонії просили не депортувати українських заробітчан, заявивши, що ті здорові як бики.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією segodnya

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!