Українських заробітчан в Польщі готуються замінити працівниками з країн Азії

0 324

Зростання заробітної плати в неаграрних секторах сусідньої Польщі змушує зростати і очікування сезонних робітників. Зважаючи на це українців на тутешніх полях і в садах можуть замінити азіати.

Плодові культури, чорниця, полуниця, малина, а також гриби, помідори і огірки досі вимагають великої кількості співробітників для догляду, і переважно для збору врожаю. Виробники фруктів і овочів роками використовують роботу помічників, тобто сезонних робітників і людей, найнятих на більш тривалий період.

«Полякам така робота не цікава через її специфіку, в основному сезонності. Але з цієї ж причини він відповідає своїм східним сусідам, а значить, тенденція обов’язково збережеться. Ці працівники абсолютно необхідні», – каже Мирослав Малишевський, президент Польської асоціації виробників фруктів і член парламенту від PSL.

Однак зростання заробітної плати в інших галузях в Польщі може ускладнити найм сезонних робітників через низьку заробітну плату в цьому секторі.

Мирослав Малишевський стверджує, що вже помітно відтік робітників з України в інші сектори економіки або в сусідні країни. Метод вирішення проблеми нестачі робочої сили з-за східного кордону – найняти людей з інших країн, наприклад, з Азії, таких як Індія, В’єтнам, Непал і Бангладеш.

«Поки українцям цікаво працювати в садівництві. Для підтримки цього стану необхідно гарантувати відповідний рівень заробітної плати та інших пільг. Виробникові нічого сказати, коли мова йде про ціни, які він отримує за вироблену сільськогосподарську продукцію. Це вирішують одержувачі, тому, якщо ціни на продукцію будуть утримуватися ними на низькому рівні, деяким садівникам доведеться припинити виробництво», – додає Вітольд Богута, президент Національної спілки груп виробників фруктів і овочів.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Sadyogrody

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!