Українському плодоовочевому сектору катастрофічно не вистачає потужностей з заморозки – думка

0 130

Охолодження, зберігання, заморожування, сортування та пакування плодоовочевої продукції є тими технологічними рішеннями, які на сьогоднішній день найбільш затребувані серед учасників плодоовочевого ринку. Про це розповів директор науково-виробничої компанії «Інсолар-Холод», що займається проектуванням та монтажем холодильного обладнання, Анатолій Богдан.

«Поясню, чому всі ці рішення актуальні: динамічний розвиток виробництва ягід в Україні передбачає необхідність створювати потужності по охолодженню ягоди, необхідні, як для успішної реалізації ягід на свіжому ринку, так і для їх заморозки.

Природно, що заморозка ягід, а також інших фруктів і овочів – це один з найбільш перспективних сегментів ринку. І цих потужностей зараз Україні катастрофічно не вистачає. Саме через дефіцит потужностей з заморожування, в останні два роки частина врожаю малини була просто зіпсована. А це такі втрати і збитки, які перевищують потенційні інвестиції в необхідні потужності з заморожування », – пояснює директор «Інсолар-Холод».
При цьому він зазначив, що зберігання продукції «зараз актуально, як ніколи раніше». Наприклад, виробникам яблук зараз дуже важливо мати якісні сховища з регульованим газовим середовищем (РГС), які б мінімізували втрату ваги продукції і зберігали її якість і твердість, адже українські яблука поставляються тепер в досить віддалені країни.

«Якщо яблуко проводить в дорозі від 25 до 45 і навіть 60 днів після того, як його вийняли зі сховища, то якість у нього має бути ідеальною, інакше воно не доїде до споживача.

Дуже актуальні сховища з РГС і для ягідників – адже в Україні все більше вирощується лохини. При цьому вже в вересні української продукції на внутрішньому ринку майже немає, не кажучи вже про експорт. І це при тому, що Польща експортує лохину до листопада-грудня включно, зберігаючи свіжу ягоду в сховищах з РГС», – зазначає Анатолій Богдан.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!