Україна входить у нецивілізовані земельні ринкові відносини

2 1 830

Така запізніла та неякісна “аграрна реформа”, як в Україні, має всі шанси максимально загострити соціально-політичні протиріччя на селі. Крім того, Україна стає чи не єдиною країною в Європі, де держава відмовилась від регулюючої функції у земельних відносинах, пише SEEDS. 

Про це розповів у Андрій Мартинов, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, коментуючи останній для SEEDS закон ухвалений Радою для завершення земельної реформи.


Верховна Рада на позачерговому засіданні 18 травня підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №2195, який передбачає продаж через електронні аукціони ділянок державної та комунальної власності або прав на них.

Згідно з пояснювальною запискою, торги державною землею будуть відбуватися лише онлайн. Подання документів, реєстрація та участь у них передбачені з будь-якої точки світу.

Інформація про учасників до завершення аукціону буде конфіденційною. Учасником земельних торгів може бути як окрема людина, так і компанія.



«Фактична легалізація швидкої приватизації державних земель у вигляді так званих електронних аукціонів є яскравим прикладом того, що відбувається, коли бричку ставлять попереду коня.

Україна без належного законодавчого забезпечення (уточнення меж земельних ділянок, визначення незалежними експертами якості земель сільськогосподарського призначення, закону про рекультивацію земель, чітко працюючого земельного кадастру, тощо) входить у нецивілізовані земельні ринкові відносини», – каже Андрій Мартинов.

«Крім того, Україна стає чи не єдиною країною в Європі, де держава відмовилась від регулюючої функції у земельних відносинах. Така запізніла та неякісна “аграрна реформа” має всі шанси максимально загострити соціально-політичні протиріччя на селі», – додає експерт.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
2 Comments
  1. Людмила пише

    Україна з 1 липня вступає в зону турбулентності. Ану відкрийте підручники історії і подивіться, що було в 18-20 роки в Російській імперії, куди входила Україна, може українці вже опам”ятаються. Боже! Збережи Україну!

  2. Людмила пише

    А вы не заметили, что события в Украине в 21 веке четко напоминают события начала 20 столетия. Кто знает , что в Российской империи, куда входила Украина было 2 буржуазные (у нас 2 Майдана) и одна социалистическая революция (у нас принят закон № 294), лозунгом последней было “землю крестьянам, заводы рабочим”, потом была испанка (у нас ковид). Потом началась гражданская война……………..(у нас еще пока этого нету). Когда основная часть населения занята выживанием, ей не до изучения законодательства, а потом, когда вся земля и недра с залежами ископаемых на миллиарды окажется в руках хитровы”банных., то может начаться опять классовая борьба, но уже зеленых с оранжевыми та жовто-блакытными и т.д. по цветам. Я ни к чему не призываю, просто я хорошо знаю историю и знаю про исторические циклы. Так что может быть вернемся к изучению классиков марксизма-ленинизма. На Западе, кстати, их изучают как экономическую теорию. Не хотелось бы повторять историю 90-х годов 20 столетия со стрельбой и захватом предприятий…….., когда первоначальное накопление капитала шло за счет грабежа сограждан или другими словами аборигенов!!!!!!!!!!!! Не надо утяжелять КАРМУ УКРАИНЫ, мы и так будем долго расхлебывать этот ГРАБЕЖ конца 20, начала 21 столетий, в результате которого страна поделилась на воров и, как сказала неуважаемая лучшая женщина страны “казлов”.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!