Україні вдалося здійснити справжній прорив на китайському ринку картопляного крохмалю

0 1 100

Україна встановить історичний рекорд з експорту картопляного крохмалю в сезоні-2020/21, повідомляє EastFruit. Тільки за перші п’ять місяців поточного сезону країні вдалося експортувати майже в три рази більше цієї продукції, ніж за весь попередній маркетинговий рік.

Тим часом, імпорт картопляного крохмалю в Україні різко знизився, а торговий баланс країни може вперше вийти на позитивні показники щонайменше за останні п’ять років.

Тільки за період з вересня 2020 року по січень 2021 року Україна змогла експортувати практично 1,1 тис. тонн картопляного крохмалю, тоді як за попередні сезони обсяги експорту за весь маркетинговий рік коливалися в межах 100-400 тонн. Тим часом, імпорт за перші п’ять місяців поточного сезону досяг лише 700 тонн, що теж є рекордно низьким показником для цього періоду як мінімум за останні п’ять маркетингових років.



Ключовим і практично єдиним ринком збуту українського картопляного крохмалю за кордоном в поточному сезоні став Китай, який імпортував близько 95% від усього українського експорту і вже встиг встановити новий рекорд імпорту з України. Тільки з вересня 2020 по січень 2021 року в Китай було відправлено понад 1 тис. тонн української продукції.

«З одного боку, Україні дійсно вдалося здійснити справжній прорив на китайському ринку картопляного крохмалю за останні кілька сезонів, і вже зараз можна сказати, що Китай стає основним експортним напрямом для української галузі», – розповідає Сергій Самоненко, директора ПМП «ВИМАЛ», яке є провідним виробником і експортером крохмалю в Україні.

«Але насправді за лаштунками експорту українського крохмалю в Китай захована проблема – українські виробники просто викинуті з власного ринку демпінговим імпортом з Республіки Білорусь. Продажі на внутрішньому ринку приносять прямий збиток, і експорт в Китай – це бодай якась можливість надати економічну доцільність виробництву картопляного крохмалю в Україні», – додає експерт.

Тим часом, на тлі активного демпінгового імпорту за останні сезони з Республіки Білорусь, за словами Сергія Самоненка, з шести українських підприємств, які можуть виробляти свою продукцію, в сезоні переробки 2020-2021 років запустилось тільки два.



«Існуючі в Україні виробничі потужності дозволяють виробляти на рік 40 тис. тонн картопляного крохмалю, тоді як внутрішній попит в країні оцінюється в 12 тис. тонн.

Таким чином, щорічно Україна може експортувати десятки тисяч тонн готової продукції, при цьому повністю задовольнивши потреби внутрішнього ринку.

Незважаючи на експортний прорив і падіння імпорту, однією з головних перешкод розвитку галузі досі залишається низька якість сировини, через яку українські виробники програють конкуренцію з постачальниками з тих країн, де присутні активні програми підтримки експортерів та імпортерів», – резюмує Сергій Самоненко.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!