Українські виноградарі можуть втратити до 80% врожаю через нову хворобу винограду

1 1 771

Збільшення обсягів імпорту садивного матеріалу створюють умови для проникнення та розповсюдження на території України нових потенційно-небезпечних шкідливих організмів. Зокрема це бактеріоз винограду (хвороба Пірса), повідомила прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Інфекція Пірса — бактеріальна хвороба, включена до переліку регульованих шкідливих організмів списку А-1  збудником якої є грам-негативна, патогенна бактерія  Xylella fastidiosa Well et al.

Збудник  уражує 359 видів деревних та трав’янистих  рослин, що належать до 75 родин. Симптоми прояву залежать від господарів і комбінацій штамів бактерії. Багато видів рослин є безсимптомними носіями, що сприяє поширенню інфекції. Головною рослиною-господарем є виноград.

«Найбільш характерними симптомами первинного прояву інфекції є опік листків. На початковій стадії помітне раптове висихання або «обпікання» (листя злегка жовтіє або червоніє по краях у білих і червоних сортів винограду відповідно).

Згодом краї листка раптово сохнуть, біля відмерлої тканини утворюється хлоротична зона, тоді як інша частина листкової пластинки залишається зеленою. Засихання листків триває кілька днів або тижнів, залишаючи на них низку скупчених зон зміненого кольору і відмерлої тканини», — йдеться у матеріалі.

Збудник бактеріозу проникає в судини ксилеми винограду блокуючи транспортування мінеральних поживних речовин та води, порушує нормальний перебіг фізіологічних процесів в рослинах.

У хворих кущів початок вегетації затримується. Пагони виростають викривленими, плямистими, зелено-коричневими. Під час цвітіння спостерігається осипання почорнілих суцвіть та дрібних зав’язей. Ягоди передчасно забарвлюються, розм’якшуються та опадають.   На пізній стадії розвитку хвороби відбувається відмирання кореневої системи слідом за відмиранням надземної частини виноградної лози.

Потенційні втрати врожаю на уражених кущах винограду можуть сягати 50-80%. Розповсюдження захворювання відбувається із зараженим садивним матеріалом: саджанцями та живцями. Між рослинами бактерія переноситься численними видами комах, які живляться ксилемним соком.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Агроном пише

    А звичайні фунгіциди цю заразу не беруть?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!