Україна готова до реформ у сфері меліорації – Головня

0 87

На сьогодні в Україні є всі передумови для створення об’єднань водокористувачів. Реформа ОВК сприятиме зміцненню економіки, дозволить забезпечити продовольчу безпеку України й світу та запобігти негативним наслідкам зміни клімату. І на сьогодні важливо, щоб до реалізації цієї реформи активно долучалися представники аграрного сектору, пише SEEDS.

На цьому наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час меліоративного форуму «Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України».

Він зазначив, що першим кроком на шляху до реформи було ухвалення законопроекту про організацію водокористувачів, який визначає нову організаційно-правову форму об’єднання аграріїв для спільного використання меліоративних мереж, їх модернізації та відновлення.

Наразі вже затверджено  модельний статут ОВК (Постанова КМУ № 962), передбачено можливість вносити відомості про меліоративну мережу при інвентаризації земель (Постанова №876), а також внесення і доповнення функціоналу меліоративних мереж та їх складових як об’єктів нерухомості (Постанова № 1051).

На сьогодні на розгляді Верховної Ради України перебувають ще два законопроекти, нагадав Віталій Головня. Перший (№7577) – про оператора державних меліоративних систем (передбачає реформу державного водогосподарського меліоративного комплексу та його управління). Цей закон відкриє шлях до інвестицій у галузь.

Другий (№ 5203) регламентує внесення змін до податкового кодексу України, щоб надати водокористувачам статус неприбуткової організації, чим буде знято колізію в законодавстві.

Читайте також: Верховна Рада підтримала закон, що стимулюватиме відновлення зрошення в Україні

За словами радника міністра аграрної політики та продовольства Михайла Соколова, для побудови зрошення на 5 млн га (площа земель яка потребує зрошення в Україні) знадобиться близько $ 15 млрд інвестицій.

І саме ухвалення законопроекту №7577 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності») дозволить операторам залучати іноземні інвестиції.

Так, замість державних установ планується створення державних некомерційних підприємств, які управлятимуть державними об’єктами меліорації.

«Такі підприємства зможуть отримувати кредити та залучати інвестиції. Крім цього, вони зможуть перейти на довгострокове фінансове планування», – зазначив Михайло Соколов.

При цьому, за його словами, державні меліоративні системи не можна буде розділяти чи відчужувати на користь третіх осіб.

«Держава готова до реформ у сфері меліорації. Це буде друга ключова реформа після земельної, від якої залежить стабільний та потужний розвиток аграрної галузі України», – резюмував заступник міністра Віталій Головня.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!