Україна може істотно розширити племінне свинарство елітної генетики  

0 298

Міжнародна компанія-розплідник свиней елітної генетики Genesus збирається нарощувати свою присутність в Україні. Це стало можливим завдяки допомозі уряду Великої Британії, який у 2021 році організував фонд для підтримки проєктів в Україні, спрямованих на розвиток та розширення її добробуту, пише SEEDS.

Наприкінці січня Україну відвідав генеральний менеджер Genesus на ринку Європи Саймон Грей. За його словами,  візит було заплановано спеціально для зустрічей з потенційними та чинними партнерами. За підсумками візитів пан Саймон оцінить перспективи розширення племінного свинарства в Україні.

“Мій план – зустрічі з потенційними і чинними партнерами для розширення виробництва племінних тварин в Україні. Це основна мета приїзду. Хотілося вас поінформувати, що уряд Великої Британії виділив фонд у GBP3,5 млрд (EUR3,96 млрд за поточним курсом – ІФ-У) для підтримки проєктів, спрямованих на розвиток чи розширення добробуту в Україні. Зрозуміло, виробництво продуктів харчування однозначно підпадає під правила діяльності цього фонду“, – розповів він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

Саймон Грей нагадав, що у 2021 році уряд Великої Британії посилив підтримку України шляхом збільшення фінансування спільних проєктів між країнами на загальну суму до GBP3,5 млрд із залученням Агентства експортного фінансування Сполученого Королівства.

Генеральний менеджер Genesus наголосив, що Україна має надзвичайно потужний потенціал для промвиробництва, зокрема для продуктів тваринного походження, та здатна наростити виробництво свинини на тлі скорочення цієї галузі в Європі.

Читайте також: Українські фермери зможуть отримати до 250 тисяч гривень на власну справу

За останні півтора року європейське свинарство втратило близько 10% свиноматок з економічних причин. Не всього поголів’я, а саме свиноматок – мінімум 1,1 млн їх пішло з ринку.

Європа завжди традиційно була нетто-експортером на глобальному рівні, але зараз поточна ситуація приводить Європу до знищення виробництва, що покриває власне споживання. І у найближчій перспективі вона стане нетто-імпортером свинини.

Це, у свою чергу, дозволяє зацікавити бізнес, зокрема для інвестицій в Україну“, – розповів він.

За словами Грея, зараз північно-західна Європа не хоче розвивати тваринництво і робить все, щоб витіснити це виробництво зі своєї території, зокрема з екологічних міркувань. Крім того, Україна має шанс для нарощування виробництва свинини завдяки глобальному тренду зростання населення Землі, оскільки цей вид м’яса залишається одним із найбільш уживаних у світі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!