Україна зможе постачати зерно в ЄС без мит ще один рік

0 120

Попри протести фермерів із сусідніх з Україною країн, таких як Польща, Румунія та Словаччина, інтереси яких постраждали від появи на національних ринках дешевого українського зерна, зернові з України ще протягом року продовжать безмитно ввозитися на територію ЄС, пише SEEDS.

У п’ятницю, 28 квітня, на зустрічі послів ЄС було погоджено продовження безмитного експорту. Водночас представники ЄС пішли й на поступки на користь інших східноєвропейських країн, Про це повідомляє The New York Times.

Про продовження безмитного експорту оголосив представник Швеції, яка головувала на зустрічі в Брюсселі. Формально про затверджене рішення оголосять наступного місяця.

Скасування мит спочатку розглядалося як крайній захід, щоб створити дешеві сухопутні маршрути, спростити постачання українських зернових і, як наслідок, полегшити глобальну продовольчу кризу, яку частково спровокувала російська блокада портів у Чорному морі.

Читайте також: В аграрному секторі України з’являться тисячі нових вакансій

Блокування портів позбавляє доходу Україну на тлі повномасштабного вторгнення російських військ, що триває.

У зв’язку з цим ООН за посередництва Туреччини погодила зерновий коридор, яким зерно з портів Одеси й інших міст може транспортуватися під пильним наглядом. Але дію цього механізму доводиться продовжувати кожні три місяці. Цього тижня Росія заявила, що може вийти із зернової угоди.


Скасування мит на українське зерно уможливило постачання зернових до сусідніх країн, таких як Польща й Угорщина, сухопутними маршрутами. Автори ініціативи керувалися добрими намірами, але це виявилося не в інтересах інших європейських аграріїв.

Тонни українських зернових, значно дешевших, переповнили сусідні ринки. Замість подальшого транспортування, зерно з України накопичувалося на складах у сусідніх країнах ЄС, що обрушило ціни.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!