Українська яблуня-колонія потрапила до ТОП-3 найкращих в Європі дерев

0 433

Яблуня-колонія в Кролевці, що на Сумщині, увійшла до трійки фіналістів європейського конкурсу “Дерево року”. Про це йдеться на сайті конкурсу, пише SEEDS.

Переможцями стали:

  • 1 місце – Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;
  • 2 місце – Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;
  • 3 місце – Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.

Переможців конкурсу визначали голосуванням на сайті конкурсу. Конкурс щороку влаштовує Асоціація екологічного партнерства (EPA). Вибирають дерево за допомогою онлайн-голосування. Цьогоріч громадська організація “Екосфера” без конкурсу на свій розсуд номінувала на цей конкурс яблуню-колонію з Сумщини.

Також на конкурсі були представлені унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Угорщини, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Хорватії, йшлося на офіційному сайті конкурсу.

Читайте також: В Україні штрафуватимуть за продаж черемші навіть з власного городу

Яблуня-колонія — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Росте у місті Кролевець на Сумщині.

У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її “дітей” чи “онуків”, а, може, “правнуків”. Орієнтовний її вік — понад 200 років.

Унікальною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить – до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!