Українське зерно можуть почати експортувати “зеленим коридором”

0 1 124

Блокування портів не лише шкодить економіці України, воно загрожує нестачею продовольства та кормів для тваринництва у значній частині світу. Це добре розуміють великі міжнародні гравці. Так, міністр закордонних справ Китаю Ван І заявив про необхідність припинення вогню в Україні та створення умов для відновлення експорту зернових, повідомляє SEEDS.

“У нинішній ситуації міжнародне співтовариство має сприяти припиненню вогню якнайшвидше, щоб забезпечити зелений коридор для експорту зерна з Росії та України. Китай ніколи не залишається осторонь під час вирішення питань, що викликають занепокоєння міжнародної спільноти. Він готовий підтримувати зв’язок із усіма сторонами і в питанні експорту зерна”, – заявив очільник дипломатичного відомства КНР у розмові у форматі відеоконференції з головою МЗС Німеччини Анналеною Бербок.

Нагадаємо, уряд України звернувся до представників країн ЄС та інших міжнародних партнерів з пропозицією створити Організацію країн-експортерів зерна. Це об’єднання має стати своєрідним “ОПЕК для зернових” та дозволити партнерам регулювати ситуацію на міжнародному ринку.

Читайте також: Україна пропонує створити Організацію країн-експортерів зерна: що це означає?

“Ми хочемо, щоб основні світові експортери зернових – США, Канада, Бразилія, Аргентина, Україна, ЄС – об’єдналися для захисту власних інтересів на світовому ринку”, – заявив радник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!