Українські аграрії звернулися до світових лідерів із закликом щодо продовження Зернової ініціативи

0 172

Україна годує щорічно близько 400 млн людей у всьому світі. Тож продовження «Зернової угоди» необхідне всім країнам, щоб не допустити глобальну продовольчу кризу. Про це представники українських аграрних асоціації заявили під час спільної прес-конференції «Зерновий коридор: чому він потрібний Україні та світу?», пише SEEDS.

Таку інформацію оприлюднили на сайті «Асоціації виробників молока».

Відтак представники «Всеукраїнської Аграрної Ради»«Українського клубу аграрного бізнесу» та «Української зернової асоціації» підписали спільне звернення до генерального секретаря ООН Антоніу Гуттереша, Президента Туреччини Реджепа Тайїп Ердогана, Президента України Володимира Зеленського та лідерів країн Африки, Азії, Європи та інших країн світу з проханням зробити все можливе для продовження дії Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна з українських портів задля подальшого забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

«Початок дії зернової угоди став сигналом для аграріїв, що можна сіяти озимі сільгоспкультури. Агросектор працює в надскладних умовах. І на тимчасово окупованих, і на нещодавно звільнених, і на відносно безпечних територіях проблема одна – це реалізація продукції. Якщо припиняється дія угоди, то весняна посівна кампанія – під питанням, сіяти буде недоцільно. Агросектор є локомотивом економіки, і якщо він зупиниться, то країна втратить багато, бо ще до війни аграрна продукція складала 17% ВВП.  Сподіваюся, що здоровий глузд переможе, і угода буде пролонгована», – наголосив під час прес-конференції президент Асоціації виробників молока та голова ВАР Андрій Дикун.

Читайте також: Експорт українських зернових культур зменшився на 25% порівняно з торішніми обсягами

На своїй сторінці в Facebook він зазначає, що важливість «Зернової ініціативи» підтверджують цифри.

«Наразі зерновий морський коридор забезпечує 60% всього експорту зерна та продуктів харчування з України. За 3 місяці з українських портів вийшли 363 судна з 8,1 млн тонн с/г продукції. Також відзначу вплив «Зернової ініціативи» на стабілізацію цін на продовольство в світі. Індекс продовольчих цін Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) у вересні знизився до 136 пунктів, проти рекордного значення в 160 пунктів. Для українських аграріїв підписання та пролонгація «Зернової угоди» є сигналом сіятися навесні. Сподіваємося, що Угода буде продовжена. Як Україна переможе у війні, так і здоровий глузд переможе в цьому питанні», – зазначив Андрій Дикун.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!