Українські картоплярі не готові до кооперації через низьку якість продукції інших фермерів

0 184

Сьогодні українські картоплярі знаходяться у дуже непростій ситуації: витрати на посів 1 га картоплі становлять близько 30 тис грн., а ось ціна реалізації продукції – вкрай низька. Про це в ексклюзивному коментарі AgriGator повідомив директор фермерського господарства «Грунтознавець» (Полтавська обл.) Володимир Чишко, пише SEEDS.

«Свою продукцію ми реалізуємо оптовим закупівельникам з Києва, Полтави. Сьогодні дуже багато говорять про необхідність кооперації фермерів з метою формування великих товарних партій. Але ми поки не готові до цього. Причина – низька якість продукції інших фермерів через недотримання ними технології вирощування»,- пояснює Володимир Чишко.

Господарство «Грунтознавець» на сьогодні вирощує не тільки картоплю, але й майже усі овочі борщового набору.

«Щодо картоплі, то на даний момент ми вирощуємо на 18 га лише картоплю з насіннєвого матеріалу компанії «Агріко». В рівних частинах ми вирощуємо два сорти – «Арізона» та «Рів’єра». Щороку ми замовляємо в компанії «Агріко» посадковий матеріал. Загалом, з цією компанією наше господарство працює вже понад 10 років. Насіння на наступний рік ми починаємо замовляти вже з вересня. З цього місяця воно зберігаєтся у картоплесховищі компанії «Агріко-Україна», а навесні його віддають нам вже повністю готовим до посадки»,- зазначає Володимир Чишко.

За словами фермера, з огляду на те, що в останні роки на всій території України значно змінився клімат, то надранній сорт «Рів’єра» під час весняних дощів встигає сформувати належні кущі, що вже надає картоплярам впевненість у його подальшій добрій врожайності.

«Цього року ми поки що не можемо сказати про кінцеву врожайність картоплі, адже ще не приступали до збирання. Вирощуємо культуру ми без зрошення. Втім, даже в цих умовах, наприклад, сорт «Арізона» нам дає добру врожайність з нашої невеликої площі – близько 500 ц/га»,- резюмує Володимир Чишко.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!