Українські овочі у Криму продають за нижчими цінами, ніж на неокупованій території країни

0 115

Окупація Херсонської області суттєво вплинула на плодоовочевий ринок країни. Через небезпеку та розірвані логістичні зв’язки постачати продукцію у вільні від загарбників області стало значно складніше. З іншого боку, овочі, фрукти та ягоди в українських фермерів масово скуповують закупівельники з Криму. Через відсутність проблем з логістикою тепер українська плодоовочева продукція на півострові коштує дешевше, ніж на вільних від окупантів територіях, повідомляє SEEDS.

“Покупці з Криму та південних регіонів країни-загарбника безперешкодно закуповують плодоовочеву продукцію в українських фермерів, як торішню, так й перші ягоди нового сезону. Саме з цього факту відкриваються цікаві закономірності щодо торгівлі одним тим самим типом продукції у різних напрямках. Наприкінці поточного тижня гуртові партії суниці садової з теплиць на Херсонщині реалізувались покупцям з Криму та РФ у середньому за 100 грн/кг, коли покупці з інших регіонів України – ті, які мали змогу вивозити продукцію з окупованої території – вже платили не менш ніж 150 грн/кг”, – пише EastFruit з посиланням на аналітиків проєкту “АПК-Інформ: овочі та фрукти”.

Схожа ситуація й з іншою продукцією. Наприклад, до Криму відвантажують партії цибулі урожаю 2021 року по 6 грн за кілограм. У вільні області України ж цибуля надходить за ціною 9 грн за кілограм.

Що ж до інших тенденцій ринку, то після буряка та моркви помітно подорожчав ще один овоч борщового набору – торішня капуста.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!