Українські селекціонери створили абсолютну світову новинку – синьо-жовту цукрову кукурудзу

0 1 042

Селекціонери вінницької компанії Мнагор вкотре зробили неймовірне – створили новий сорт пурпурової синьо-жовтої суперсолодкої кукурудзи, Бордо (Юкреніан Корн), пише SEEDS.

Завдяки своєму унікальному поєднанню фіолетово-синіх та світло-жовтих зерен на одному качані, а також чудовому смаку, цей сорт не схожий на жодну іншу солодку кукурудзу, яка наразі існує на світовому ринку.

«Це перша в історії світу синьо-жовта суперсолодка кукурудза! Вона привертає увагу не тільки незвичним поєднанням кольорів. Вона ще й має суперсолодкий смак – понад 22% фруктози та сахарози! Її можна споживати не тільки вареною, а й свіжою!

Антоціани, що дають фіолетово-синій колір кукурудзі, мають корисні кровотворні властивості – сприяють покращенню травлення. До того ж синьо-жовта кукурудза містить набагато більше антиоксидантів, ніж інша солодка кукурудза. Але найголовніше – сорт Бордо (Юкреніан Корн) вивели з використанням традиційних методів селекції, без ГМО», – розповів спеціально для SEEDS Михайло Нагорняк, автор сорту та директор компанії Мнагор.

Двоколірна кукурудза — це гібрид, у середньому 70% фіолетово-синіх і 30% світло-жовтих зерен на качані. За словами селекціонера з Вінниці, відсоток фіолетових зерен збільшується з дозріванням. Компанія Мнагор понад 5 років працювала над вдосконаленням цього сорту, однак селекційний процес триває досі, новий сорт – це лише перша ластівка.Відрізняється Бордо (Юкреніан Корн) від іншої цукрової кукурудзи не лише харчовою цінністю та зовнішнім виглядом, але й процесом приготування.

Читайте також: Ефективно та прибутково: правила вирощування найсмачнішої цукрової кукурудзи від “Мнагор”

«Бордо (Юкреніан Корн) зберігає свої яскраві пігменти при приготуванні без небажаної маркості, а ще має світлий стержень, що важливо при варці та термічній обробці. Проте колір самих зерен стане більш насиченим під час варіння протягом кількох хвилин.

Довший час варіння кукурудзи цього сорту призводить до поглиблення кольору від синьо-фіолетового до індиго», – додає вінницький селекціонер.За словами Михайла Нагорняка, Юкреніан Корн – це перша в світі овочева кукурудза, яка має жовто-блакитне забарвлення зерен. В світі існує безліч різнокольорової кормової кукурудзи, її вирощують в якості декоративної вже давно. Ця кукурудза має різні назви, але саме овочевої кукурудзи таких кольорів до цього часу не існувало взагалі.

«Ми першими вивели такий сорт. Відтепер вся овочева кукурудза з такими кольорами в усьому світі має називатися Юкреніан Корн! Ми вже подали до держреєстру наш гібрид Бордо F1 це наша перша суперсолодка фіолетово-синя кукурудза!

Сорт Бордо (Юкреніан Корн) упаковується та розповсюджується лише нашою компанією, а також нашими офіційними дистрибюторами. Бордо (Юкреніан Корн) вперше буде представлено на національному рівні навесні 2023 року», – наголосив Михайло Нагорняк.


Довідка:

МНАГОР — це провідна та інноваційна селекційна компанія із Вінниччини, з репутацією першовідкривачів та майстрів вдосконалення смаку суперсолодкої кукурудзи. Компанія збудувала перший в Україні селекційний завод по цукровій кукурудзі, і досі є лідером у своїй категорії з 2006 року. Понад 17 років Мнагор залишається лідером у виробництві солодкої кукурудзи, а також є найстарішим і найбільшим виробником солодкої кукурудзи в Україні.За словами вінницького селекціонера, компанія фактично започаткувала створення нового підвиду. І він не перший.

«Ми давно працювали над різнокольоровою кукурудзою в нашій селекційній програмі, але Бордо (Юкреніан Корн) є першою, де поєднано синьо-жовті зерна, кольори нашого державного прапора із суперсолодким смаком кукурудзи. До цього ми займалися біло-жовтою кукурудзою, яку частіше називають “біколор”.

Я переконаний, що жовто-синя кукурудза «Юкреніан Корн» також буде розвиватися окремо, як вид. Ми сподіваємося, що світові селекційні центри будуть виводити все нові й нові сорти жовто-блакитної кукурудзи. Ми не в змозі зупинити конкуренцію, але наша мета, щоб цей підвид солодкої овочевої кукурудзи називався саме Юкреніан Корн.

Сьогодні жовто-блакитна кукурудза має особливе значення України, – адже це кольори нашого прапора. Це наші кольори! Весь світ має знати: якщо вони присутні на овочевій кукурудзі, – це українські кольори. Це кольори свободи, кольори нестримної волі, боротьби за незалежність незламного народу! Це кольори за які ми воюємо і з яким ідуть в атаки наші збройні сили, наші захисники, виганяючи загарбників із нашої землі», – наголосив Михайло Нагорняк.


Факти про новий сорт:

Кукурудза Бордо (Юкреніан Корн), ботанічна класифікована як Zea mays, є середньораннім двокольоровим сортом. Створений селекційною компанією МНАГОР у Вінниці в 2022 році як перший в Європі сорт суперсолодкої цукрової кукурудзи із вмістом антоціанів.

Кукурудзі Бордо (Юкреніан Корн) потрібно приблизно 75 днів, щоб дозріти для збирання.

Сорт є одним із перших в світі з багатокольорових сортів, із фіолетовими зернами, які мають суперсолодкий смак та не втрачають пігменту під час варіння.    «Наші дослідження продовжуються, але вже очевидно, ми на порозі нового тренду виробляти та постачати унікальну продукцію по всьому світу. Тут ще багато роботи. Я просто роблю, шукаю, дивлюся, що в Україні, та на Вінничині є такого цінного, чим ми можемо здивувати світ.

Я поставив собі високу мету: винайти унікальний український продукт. І я над цим працюю. Фіолетово-синя кукурудза, над дикими формами якої я зараз працюю, лікує від діабету 2-го типу та інших хвороб.

ЇЇ унікальні лікувальні властивості ще вивчаються, але у Європейських виробників таких сортів немає, тому ми можемо уже в 2024-25 роках, після проходження усіх сертифікацій, постачати свою продукцію до ЄС», – планує Михайло Нагорняк. 


Сорт Бордо (Юкреніан Корн) упаковується та розповсюджується лише компанією Мнагор та офіційними дистрибюторами компанії.

Наразі до замовлення доступне фасування по 50 насінин. На більші обсяги Мнагор приймає замовлення вже на наступний рік!

Тому поспішіть, із усіх питань щодо замовлення унікального сорту Бордо (Юкреніан Корн) від «Мнагор» звертайтеся до спеціалістів компанії:

Центральний регіон України та м. Київ – Тамара Нагорняк; тел., Viber: (067) 440-75-17

Південний та Східний регіон України – Вероніка Стоянова тел., Viber: (067) 236-51-51

Західний регіон України – Олександр Побережний тел., Viber: (067) 432-32-53

 

 При замовленні в інтернет-магазинах або на сайті: www.mnagor.com запитуйте в менеджера про наявність Бордо (Юкреніан Корн)!


Нехай весна буде переможною для України! А насіння – з любов’ю від Мнагор!

 

SEEDS 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!