Унікальна українська порода свиней опинилася на межі зникнення

0 2 230

В Україні залишилося лише шість свиноматок, два кнурі та четверо поросят миргородської породи. Саме ця порода була першою породою свиней української селекції – свиням цього виду притаманне чорно-рябе забарвлення.

Павло Ващенко – старший науковий співробітник лабораторії селекції Полтавського інституту свинарства та агропромислового виробництва Національної академії наук України повідомив, що це все що залишилося від популяції Миргородських свиней. Інших представників виду було знищено наприкінці минулого літа через АЧС.

“Було 150 свиноматок миргородської породи, 10 кнурів і молодняк поросят. Усіх їх ліквідували. Із тих 6 льох і 2 кнурів, які вціліли при науково-виробничому відділі інституту, відновити породу неможливо. Тварини споріднені, і при паруванні втрачатимуться генетичні ознаки породи. Зараз дуже висока загроза зникнення свиней миргородської породи”, — розповів науковець.

Науковці планують відновити популяцію цієї породи. Для цього, мають намір викупляти у людей свиней даного виду. Аби переконатися, що це свині дійсно миргородської породи навіть проводитимуть тест ДНК.

Миргородська порода свиней була виведена ще в 19 столітті. Проте, остаточно затвердили її лише в 1940 році. Якість м’яса та сала вважається еталонним як за смаковими якостями, так і по товщині пласта (близько 4 см).

SEEDS.org.ua за інформацією Аgroday.com.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!