Унікальний штирійський гарбуз розпочали висівати на Хмельниччині

0 943

Корпорація “Сварог Вест Груп” цього року висіяла в с.Новичі Шепетівського району Хмельницької області 574 га штирійського гарбуза. Культуру вирощуватимуть за традиційною технологією.

“Звісно, гарбуз — не є екзотикою і новинкою для українського споживача, проте так і залишається так званою нішевою культурою”, – говорить Олег Юзьков, старший агроном (масив Мокіївці)

“Сварог Вест Груп” вирощує сорт Gleisdorfer, який за 40 років свого існування довів свою здатність виживати в різних (навіть несприятливих) погодних умовах – дефіцит/надлишок вологи, висока/низька температура повітря.

В Австрії, де цей гібрид був виведений, обмежені можливості для вирощування гарбузів, він засівається та культивується в долинних районах на південному сході країни (Штирія). Цього не вистачає для виробництва олії, споживання якої стрімко зросло у світі. Тому австрійці зазвичай імпортують корисне насіння до своєї країни.

Юзьков додає, що корпорація має в с. Лотівка власний насіннєвий завод, де встановлена лінія по доробці насіння гарбуза.

“Після того, як насіння голонасінного гарбуза зібрали, воно прямує в цех, де миється в два етапи. Згодом на сушильних столах насіння висушується до необхідної вологості. Потім відбувається ретельна очистка, калібрування та фасування за допомогою болгарської очисної машини Elica. При необхідності додаткового очищення використовується висококласна оптично-сортувальна машина Scan Master (Японія)”, — коментує Петро Харусь, директор заводу.

“Сварог Вест Груп” вперше здійснила виробництво власного продукту — гарбузової олії — у 2018 р.

В компанії говорять, що гарбуз має дуже високий потенціал і є перспективною продукцією з огляду на експорт.

SEEDS.org.ua за матеріалами agro.guide

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!