Унікальний свинокомплекс заснував фермер з Київщини

0 354

На місці старої свиноферми, яка вже занепадала, приблизно 10 років тому український фермер-ентузіаст з Київської області Леонід Смокталь вирішив створити власний сільськогосподарський комплекс.

Тоді на ферму завезли 400 свиноматок гібридної породи. А вже сьогодні на свинофермі вирощують близько 4,5 тисяч голів.

“Я народився і виріс у сільській місцевості, і з самого дитинства бачив, як вирощують тварин. Своє ж заняття я сприйняв як виклик, – розповів фермер. – Мені було цікаво вивчити нову сферу, я активно включився в процес і почав його освоювати”.

У комплексі Леоніда Смокталя вирощують в основному свиней породи Хайпер голландської селекції.

“Ці тварини набирають максимальну вагу дуже швидко, мінімальний термін відгодовування – 5,5 місяця. Потім ми отримуємо якісну товарну свиню, – підкреслив герой програми. – За нашою технологією ми вирощуємо поросят до 110 кг, потім вони йдуть на продаж. Це найоптимальніша вага, якій надають перевагу покупці”.

Як корм в господарстві використовують тільки зерно, вирощене на власних полях.

“Раціону тварин повинна приділятися особлива увага, зокрема, харчуванню свиноматки, адже від неї залежить здоров’я поросят. Раціон повинен бути збалансованим, розрахованим на певний вік поросяти. А оскільки ми самі вирощуємо зерно, знаємо, за якою технологією, на яких землях і що було внесено в якості добрив, то впевнені в якості готового продукту”, – зазначає Леонід Смокталь.

На фермі для свиней створили оптимальні умови утримання. Тут є можливість регулювання мікроклімату. У приміщеннях – гратчаста підлога, яка заощаджує площу.

“Щоб повністю окупити витрати на реконструкцію комплексу і на первинне утримання тварин, необхідно близько 3 років, – розповів фермер. – У минулому році ми скористалися державною програмою для розвитку тваринництва по відшкодуванню відсотків по кредиту”.

На своїх досягненнях Леонід Смокталь зупинятися не збирається. У його планах – побудувати власне переробне підприємство і випускати готову продукцію, а також розширити свинокомплекс.

SEEDS.org.ua  за інформацією uatv.ua


Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!