Універсальний сорт: яка картопля не боїться ні спеки, ні захворювань?

0 338

Погодні умови, хвороби, шкідники — усі ці фактори можуть неабияк вплинути на урожай картоплі. Те, як бульба переживає стресові умови, залежить не лише від догляду та живлення, а й від самого сорту. На українському ринку є суперстійкі сорти картоплі, які витримують спеку і накопичують товарний врожай ще до початку поширення основних захворювань, пише SEEDS.

Один з сортів, що досить добре себе зарекомендував — Рів’єра від компанії «Агріко Україна‎». Цікаво, що в південних регіонах можна отримувати по два врожаї такої картоплі на рік.

«Завдяки потужному росту вегетативної маси і ранньому змиканню бадилля – посадки сорту Рів’єра менше випаровують вологи. Рання ініціація бульб та їх швидкий ріст дозволяє рослині уникнути шкодочинної дії стресових факторів. Ще до настання високих температур відбувається повноцінна закладка бульб. Товарний врожай накопичується ще задовго до поширення основних захворювань – фітофторозу і альтернаріозу‎», — зазначають фахівці ‎‎«Агріко Україна‎».Утім, культура будь-якого сорту, навіть універсального, потребує відповідного догляду. Отож, щоб отримати гарний урожай, слід дотримуватися таких правил:

  • пророщувати насіннєві бульби після обламування апікального ростка;
  • дробно контрольовано вносити азотні добрива;
  • застосовувати засоби захисту від фітофторозу;
  • звертати увагу на формування шкірки;
  • застосовувати активне вентилювання перші 7-10 днів, охолодження зібраного врожаю при температурі не вище +18 градусів.

Більше інформації та порад щодо догляду за картоплею можна знайти в рубриці «‎Агріко Україна»‎ #КартопелькаUA_Talks, спільного проєкту з Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО за посиланням: https://agrico.com.ua/284-nadranny-vrozhay-ta-garantovana-pributkovst.html?fbclid=IwAR2MgB11WyYIYtChBIOrafF1vJdEDXbYtdKPbOGeZ1h_rZdktWmy88EuOnQ

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!