Урожай кукурудзи не буде рекордним: ціни зростуть

0 523

Урожай ранніх зернових в Україні цього року був рекордним. Загалом було зібрано 44,8 млн тонн зернових та зернобобових культур цієї групи. Щодо деяких пізніх зернових, зокрема кукурудзи, прогнози теж були оптимістичними, утім наразі їх переглянуто. І хоча цього року урожай має бути вищим ніж минулого, рекордних зборів очікувати не варто, повідомляє SEEDS.

“Згідно з травневими прогнозами, передбачався рекордний врожай кукурудзи в Україні – на рівні 36,6 млн тонн. Проте нещодавно прогноз був переглянутий в бік зниження. Тепер прогнозується зібрати лише 31,1 млн тонн. Це краще ніж минулого року, проте гірше ніж в 2019 році”, – зазначив у коментарі для SEEDS кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

До кінця цього року ціни на кукурудзу будуть зростати, вважає фахівець. Збільшаться і обсяги експорту.

“Зараз середня ціна на кукурудзу в Україні становить 6,3 тис. грн за тонну. Знижуються прогнози на врожай кукурудзи не лише в Україні, а й в інших країнах, зокрема Бразилії та Аргентині. Через це ціни на міжнародному ринку зростають. Очікується, що до кінця року світові ціни на кукурудзу зростуть до 280 доларів за тонну. Тому ціни на українську кукурудзу також будуть зростати. Не виключено, що середня ціна підвищиться до 7,3 тис. грн за тонну. В 2020-2021 маркетинговому році Україна експортувала 23,5 млн тонн. кукурудзи. При квоті згідно з меморандумом з Мінекономіки 24 млн тонн. Очікується, що в зв’язку з більш високим врожаєм та зростання світових цін, експорт кукурудзи в 2021-2022 маркетинговому році може досягти 25 млн тонн”, – говорить Олександр Хмелевський.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!