Уряд схвалив порядки держпідтримки на 2018 рік

0 119

Уряд під час засідання затвердив програми державної підтримки на 2018 рік і зміни до них. 6,3 млрд гривень будуть розподілені між основними програмами: державна підтримка тваринництва, вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, садівництва і підтримка фермерства.

Найбільшу суму – 2,5 млрд грн буде виділено на програму здешевлення кредитів для будівництва тваринницьких і молочнотоварних комплексів, ферм, за ставкою до 3% у гривні протягом 5 років. У тому числі відшкодовуватимуть до 30% власних коштів аграріїв, залучених на таке будівництво.

«Даний сектор потребує підтримки, оскільки тваринництво – це затратна галузь, яка потребує значних капіталовкладень, як на будівництво комплексів, так і на закупівлю обладнання, і постійних інвестицій протягом 5-7 років. Для бізнесу головне – чіткі і прописані правила. Пакет документів, який просто зібрати і просто пройти процедуру подання. Це дозволить отримати рівний доступ до державної підтримки всім виробникам», – прокоментував Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Ще 1,5 млрд гривень, із загальних 4 млрд,  будуть направлені на компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування селянами молодняку ВРХ.

«Державна підтримка тваринництва націлена на нарощення поголів’я. Програма буде реалізовуватися через компенсацію вартості племінних тварин і матеріалів, утримання молочного стада і вирощування молодняку ВРХ. Кошти будуть виділятися не тільки підприємцям, а й селянам, фінансово мотивуючи їх не віддавати молодняк на забій», – зазначив Тарас Висоцький.

Компенсація при купівлі вітчизняної с/г техніки становитиме 25% вартості. На цю програму в бюджеті передбачено 1 млрд грн.

«Запуск програми компенсації вартості вітчизняної техніки у 2017 році відбувся із запізненням. Цього року список техніки був розширений, а сума збільшена до 945 млн грн. Проте, аби стимулювати попит на вітчизняну техніку, необхідно покращувати саме рівень її виробництва і відповідно якість, впроваджуючи і реалізуючи інноваційні рішення», – вважає Олег Нестеров, координатор комітету техніки «Асоціації Український клуб аграрної техніки».

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.

Детальніше про УКАБ: http://ucab.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!