Уряд звинуватили в умисному завищені прогнозів врожаю

0 751

Урядові прогнози стосовно врожаю є завищеними. Це робиться для того, щоб змусити фермерів продати зібране за зниженою ціною, вважають фахівці.

На думку експертів, зараз активно говорять про гарний урожай. Його не буде, а всі прогнози – не більш, ніж спроба приспати пильність аграріїв і змусити їх продавати зерно за зниженою вартістю.

У багатьох регіонах ситуація з урожаєм вкрай погана. Восени варто очікувати банкрутства дрібних і середніх фермерів, якщо влада країни не зможе їм виплатити компенсації за втрачені посіви.

За попередніми даними, збитки становлять 15 мільярдів гривень.

Нагадаємо, що в Мінекономіки спрогнозували зниження врожаю в сезоні 2020 року. На це вплине зниження виробництва одного зі злаків – кукурудзи. Причиною зменшення врожайності цієї культури став клімат. Абсолютно нетипова весна спровокувала зменшення врожаю злакових з прогнозованих 72 до 70 мільйонів тонн.

Водночас, відповідно до щорічного звіту USDA, який виконаний в серпні поточного року американськими фахівцями і експертами в галузі сільського господарства, виробництво пшениці в Україні в 2020 році зросло до 27 мільйонів тонн. У червні і липні зібрали і обмолотили 26,5 тонн, а в травні – 28 мільйонів тонн.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Перший Діловий

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!