Урядова модель обігу сільгоспземель завадить розвитку фермерства

0 118

В Києві пройшов круглий стіл на тему “Обговорення та критика земельної реформи”, організований за ініціативи аграрного об’єднання Асоціації тваринників України та дрібних сільськогосподарських виробників.

На заході виступили представники влади, експерти галузі та науковці, представники аграрних асоціацій та об’єднань, сільськогосподарських підприємств.

Головними претензіями учасників круглого столу до представленої Урядом моделі обігу землі сільськогосподарського призначення стали те, що законопроект Кабміну підготовлений без попереднього обговорення з аграрною спільнотою, сільськогосподарськими виробниками та представниками місцевого самоврядування, а також він не забезпечує переважний доступ громадян України до купівлі сільськогосподарських земель та, в першу чергу, тих фізичних осіб, які займаються сільським господарством.

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар наголосила, що цей законопроект не спрямований на розвиток фермерства в Україні, а дозволяє іноземцям через юридичну особу, зареєстровану в Україні, купляти землю, і створює ризики володіння великими агрохолдингами більшою частиною сільськогосподарських земель.

За підсумком круглого столу було вирішено направити лист із зауваженнями та пропозиціями щодо відкриття ринку землі президенту і прем’єр-міністру України.

 

Sapienza.media для SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!