Уже 1757 угод з продажу землі уклали в Україні

0 363

З моменту відкриття ринку землі в Україні пройшло трохи більше ніж 3 тижні. Згідно з даними профільного міністерства, за цей період було укладено 1757 земельних угод, повідомляє SEEDS.

Для доступу до Державного земельного кадастру за цей час зареєструвалось 4549 нотаріусів. 4024 фахівців цей доступ отримали. Ще 525 нотаріусів отримали відмову.

У Міністерстві нагадали: “1 липня Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі”.

Зараз найвища нормативна оцінка земель у Черкаській та Харківській області – більш ніж 32 тис. грн за гектар. Нижче цієї ціни землю продавати заборонено. Найдешевше ділянку можна придбати у Житомирській, Львівській, Волинській та Рівненській областях. Де нормативна вартість гектара нижча за 22 тис. гривень.

Читайте також: Яка вартість оренди і купівлі землі у різних областях?

У різних регіонах країни варіюється не лише ціна землі, а й середні розміри земельних ділянок. Найбільші площі паїв у східних та південних областях. Так, середній розмір ділянки в Луганській області становить 8,8 гектара. Найменші паї у західних регіонах. Наприклад, середня площа ділянки на Івано-Франківськівщині – 1,1 гектара, а в Закарпатській та Чернівецькій областях – 1,4 гектара.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!