Уже другий рік погода негативно впливає на розвиток бджолиних сімей і на медозбір

0 1 156

Цього року в Україні смертність бджолосімей була достатньо високою, а меду зібрано менше ніж торік. Як наслідок – подорожчали і бджолопакети, і мед. Однією з причин такої ситуації в галузі є несприятливі погодні умови, повідомляє SEEDS.

“Серед основних причин подорожчання меду у поточному сезоні експерти назвали складні погодні умови, що вже другий рік поспіль негативно впливають і на розвиток бджолиних сімей, і на медозбір. Оскільки меду стає менше, а отримувати його все важче, а також враховуючи постійне здорожчання палива, електроенергії, бджолярського інвентарю та інструментів, вартість меду просто не може залишатись незмінною. У таких умовах витрати та зусилля пасічників постійно зростають, і неможливо утримувати неадекватно низькі ціни – якісний натуральний мед має коштувати адекватних грошей”, – зазначають представники ТМ “Знатний Мед”.

Попит на мед на внутрішньому ринку дещо зріс. Причин цьому є кілька. Поо-перше, пандемія стимулювала громадян більше турбуватися про зміцнення імунітету. По-друге, сприяє збільшенню споживання меду популярність здорового способу життя. Мед дорожчає не лише на внутрішньому, а й на зовнішніх ринках, оскільки, наприклад, у країнах ЄС, куди експортують значну частину продукту, погодні умови цього року теж були несприятливими. Тому наразі в європейських країнах пропозиція меду менша.

Читайте також: Як розводити бджіл: поради від пасічника з 30-річним досвідом

Наразі оптові ціни на соняшниковий мед в Україні зросли до більш ніж 50 гривень за кілограм. Ймовірно, котирування продовжать зростати.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!