Уже майже 8 тис. земельних ділянок продали в Україні

0 244

Правом продати свої паї скористалось вже майже 7,9 тис. українців. З моменту відкриття ринку землі в Україні (1 липня), дозволи з супроводу угод купівлі-продажу ділянок отримали більш ніж 4,6 тис. нотаріусів, повідомляє SEEDS.

“Станом на сьогодні укладено 7897 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4738 нотаріусів. Всього заяв – 5320, із них погоджено 4674, в черзі на розгляд – 29, відмову отримали 617. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Найбільше угод з купівлі-продажу сільськогосподарських земель уклали в Київській (1008), Полтавській (828) та Сумській (712) областях. За загально площею проданих паїв лідером наразі є Полтавщина (2012,8 гектара). У цілому в Україні вже продано 16 634 гектара земель сільськогосподарського призначення.

Повільний розвиток ринку землі Тетяна Грищенко, депутат Верховної Ради, учасниця міжфракційного об’єднання Депутатська аграрна рада (ДАР), пояснює досить складними умови доступу до земельних ресурсів на нинішньому етапі, а також низькою ціною.

Читайте також: Українці не поспішають продавати землю: чому на ринку низька активність?

“На ринку мають бути створені прості, зрозумілі та прозорі умови доступу до земельних ресурсів усіх учасників ринку. Тому саме створити такі умови – це головне завдання. У власників земель є чітке розуміння, що на перших етапах запуску ринку, ціна буде не суттєво більше нормативної грошової оцінки, але з часом вартість має значно збільшитись. Саме тому більшість із них не поспішають продавати землю”, – зазначає Тетяна Грищенко.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!