В аграрній Україні промислове застосування дронів зростає шаленими темпами

0 2 388

Під тиском пандемії та регуляторних політик ринок споживчих дронів на початку року в Україні практично зупинився. Водночас стало більш помітним зростання промислового застосування дронів, пише SEEDS.

Про це розповів Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA під час вебінару «Розпаковка 2021: які технології будуть актуальні для агро?», організованого Aggeek і DroneUA.

«Ринок дронів – це не тільки сільське господарство – це набагато більше ніж ми звикли. Об’єктивно можна сказати, що більша частина того ринку дронів, який ми звикли бачити, він зараз стогнує.

Однозначно він під ефектом пандемії, під ефектом регуляторних політик. Дуже жорстко зараз починають відноситься до дронів на території європейських країн, в Штатах змінюється політика», – зазначив Валерій Яковенко.

«Цьогоріч ми бачимо дуже чіткі зміни – на початку року ринок споживчих дронів практично зупинився. Ми просто бачили тотальний «стоп» надходження нового обладнання до країни.

На простих споживчих технологіях ринок не просто зупинив своє зростання, але і й певною мірою почав відкочуватися назад. І це почали сприймати вже як належне. Та й вартість самих рішень почала дуже сильно падати», – додав співзасновник DroneUA.


«Глобально користувачів, які використовують дрони залишилося та ж кількість, а вартість самої технології падає щомісяця. Вони стають дешевшими.

Якщо раніше вони коштували, скажімо, 3 тисяч доларів, то зараз дрон можна купити доларів за 200-300. Відповідно, це падіння ринку в грошовому еквіваленті.

Водночас ми бачили зростання промислового застосування дронів. З точки зору системних, нових напрямків – тут дрони пішли вгору.

Те ж обприскування воно зараз однозначно перебуває в тренді і ринок далекий від заповнення і задоволення виниклого попиту. І він росте на 500-700% щороку. І продовжуватиме рости, поки ця ніша не заповниться. А це ще 3-4, а тої 5 років», – вважає Валерій Яковенко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!