В ботсаду Одеси збирають врожай дивовижного екзотичного дерева

0 599

В одеському ботанічному саду плодоносить нетипове для України дерево – Кудранія. Друга назва цієї рослини “полуничне дерево”.

У цю пору року гілки кудранії покриваються їстівними великими соковитими червоними ягодами, які за смаком нагадують одночасно хурму, інжир і кавун.

«Листопадне дерево або кущ 8-18м. Природний ареал: Китай, Японія. В ботанічному саду ОНУ інтродуковано насінням в 1982 році. Зимостійка та посухостійка рослина. Плодоносить щорічно», – йдеться в повідомленні на сторінці ботсаду в Facebook.

Кудранія належить до родини тутових. Це багаторічне листопадне дерево з широкою і розлогою кроною, тривалість життя якого становить в середньому 50 років.

Використовуючи правильну агротехніку полуничне дерево цілком може виростати в південних і центральних районах України, а ось для вирощування його в більш північних регіонах буде потрібно укриття в зимовий період.

Плоди полуничного дерева не тільки смачні, але і дуже корисні для здоров’я. Вони містять великий відсоток цукру, вітамінів С, В, Р, а наявність великої кількості заліза сприяє застосуванню плодів при лікуванні недокрів’я, виразки дванадцятипалої кишки і шлунку, печії. Ягоди кудранії знижують артеріальний тиск і покращують обмін речовин, а відвар кори має бактерицидні властивості і сприяє загоєнню ран.

Оскільки плоди полуничного дерева відрізняються невисокою лежкостью (погано зберігаються), їх необхідно переробити одразу ж після збору врожаю.

Ягоди їдять в сирому вигляді, варять варення та джеми, а соковиту м’якоть плодів використовують для виготовлення компоту, соку і морсу. Часто ягідки сушать і потім заварюють як чай.

З гілок кудранії отримують цінний в текстильній промисловості жовтий барвник, а кору використовують як сировину для виробництва паперу.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!