В Індії виявлено природний біостимулятор для забезпечення рослин вологою

0 140

Індійські вчені виявили гриб, здатний прискорювати ріст рослин при нестачі вологи. Відкриття зроблено в процесі дослідження мікробів, що знаходяться в кореневій системі рослин. Про виявлення природного біостимулятора розповідає видання «АграрНик».

Серед ґрунтових мікробів найчастіше зустрічається мікоріза, здатна сприяти накопиченню речовин в ґрунті. Вона була виявлена в кореневій системі томатів. Там же вчені виявили ендофітний темний гриб (такі гриби утворюють симбіотичні або взаємовигідні зв’язки з рослинами). Вирощений в лабораторних умовах гриб сприяв активному росту рослин при нестачі води.

Експеримент проводився з двома наборами ящиків з рослинами томатів, і один обробили інокулянтом гриба, а другий залишили необробленим. Ґрунт брався з поля, з природними мікробами, а для створення дефіциту вологи було створено обмеження поливу. Після 8 тижнів зроблено заміри висоти рослин, товщини стебел, площі листя і концентрації проліну (рівень останнього в рослині відповідає за стресостійкість). Всі показники виявилися на максимальному рівні.

На основі результатів експерименту вчені розробили пробний склад біостимулятора на базі носія, і чудо-засіб готовий до застосування в полі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!