В Києві безкоштовно роздають землю зі всієї України

0 1 058

Допоки питання продажу землі в Україні залишається відкритим, в столиці вже роздають землю, зовсім безкоштовно, і всім охочим. Отримати можна землю з будь-якого регіону. От тільки зовсім трохи – з унікальної “земельної мапи” України, яка знаходиться у новому музеї “Становлення української нації”.

Подробиці створення цього незвичайного експонату в інтерв’ю SEEDS розповіла менеджер зі зв’язків з громадськістю музею “Становлення української нації” Діана Груць.


– Як з’явилася ідея створення ось такої “земельної мапи”?

– Здавна земля була оберегом козаків. Козак, коли йшов на війну, він брав з собою грудочку землі – це було символом того, що він повернеться назад.

Дуже багато іноземців приїжджало до нас, ще коли ми створювали музей. Дехто питав: я живу в Канаді 10 років, я з Полтавщини, але, на жаль, в мене вже нікого не залишилось, скажіть, де б тут набрати з собою землі? Ходили тут на пагорбах, брали з собою грудочку рідної землі.

Завдяки цьому у засновника нашого музею Валерія Галана виникла ідея створити мапу України. Щоб з усіх куточків країни була насипана земля.

Коли до нас приїжджають туристи з інших країн, або ж наші люди, які живуть в іншому місті, вони могли взяти з собою цієї рідної земельки.

– Хто привозить її вам?

– У нас є низка волонтерів, ми почали писати всім у соцмережі, почали робити оголошення різні: будь ласка, якщо у вас є можливість, надішліть нам землю. І люди відкликалися.

Вони, власне, і присилали нам землю “Новою поштою”. За доставку, ми, звісно, платимо. Коли ми приїжджали забирати ці величезні мішки у тамтешніх працівників був відвертий подив: а що ж там? Коли вони дізналися, що то земля –  дуже дивувалися.

Навіть в Донецьку та Луганську в нас є волонтери, які і досі перебувають у зоні бойових дій, які приїздять до нас і привозять звідти землю.

Зрештою тепер у нас є вже абсолютно вся земля зі всієї України. Навіть з невеличкими запасами. З відкриття нашого музею, з початку серпня, бракувало тільки Луганська і Криму. Але і вони тепер є.

Найостанніша земля до нас приїхала з Криму. Її привезла дуже відома медійна персона. Поки що ми не розголошуватимемо хто це.

– Як швидко розбирають всю землю з мапи?

– Ще поки жодного разу не розібрали.

– Невже зовсім безкоштовно її можна брати?

– Так. Хто бажає може набрати землю в спеціальні мешечки-обереги (вони знаходяться поряд з картою). В нас для продажу цих мішечків немає каси, люди просто добровільно можуть покласти, або не покласти за них гроші – на їх розсуд.

– Чи є десь в світі аналогічні “земельні мапи”?

– Поки що ми ніде такого не бачили.

 

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!