В МінАПП зацікавились ініціативою УПОА щодо єгипетського мита на українське яблуко

0 140

В Мінагрополітики відповіли УПОА щодо ініціативи з проведення переговорів зі скасування Єгиптом ввізного мита на українське яблуко. Про це йдеться на офіційній сторінці Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Згідно з експортною стратегією України на 2017-2021 рр., Єгипет є одним з ринків, що знаходиться у фокусі уваги українських експортерів. Наразі з метою реалізації українського експортного потенціалу необхідно здійснити розширений аналіз, визначити можливості та форми оптимальної присутності України на ринку Єгипту.

Про це йдеться у листі-відповіді в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої на адресу Української плодоовочевої асоціації (УПОА), якою 3 липня було направлено лист до профільного міністерства відносно ініціювання проведення переговорів з Єгиптом щодо скасування ввізного мита на імпорт українського яблука.

“Одним із шляхів вирішення порушеного УПОА питання може бути внесення на розгляд засідання Міжурядової спільної комісії по економічному та науково-технічному співробітництву між Україною та Арабською Республікою Єгипет питання доступу української продукції (в т.ч. і яблук) на ринок Єгипту, за результатами якого сторонами може бути прийнято рішення щодо:

  • можливості укладення преференційної торгової угоди з Єгиптом, яка передбачає зниження розмірів ставок ввізного мита або його скасування на узгоджені сторонами обмежені переліки товарів;
  • доцільності укладення двосторонньої  угоди про зону вільної торгівлі”,- зазначила Ольга Трофімцева.

В.о. міністра зазначила, що вирішальним фактором започаткування переговорного процесу є розуміння його учасниками як переваг, так і можливих втрат внаслідок лібералізації торгівлі, для чого потрібно провести ретельний аналіз негативних і позитивних наслідків укладення будь-якої з вищезазначених торговельних угод між Україною та Єгиптом з урахування сучасної економічної ситуації в країні.

При цьому в МінАПП також додали, що пропозиції щодо запровадження нових форм економічного співробітництва з іншими державами та поліпшення торговельно-економічних відносин з ними розробляє Міністерство економічного розвитку та торгівлі України (МЕРТ).

“Мінагрополітики зацікавлене в активізації торговельно-економічного співробітництва з Єгиптом, в розширенні номенклатури експорту до Єгипту вітчизняної аграрної продукції та готове долучитись до роботи і надати аргументовані пропозиції у разі прийняття відповідного рішення”,- зазначила у листі на адресу УПОА Ольга Трофімцева.

 

SEEDS.org.ua за інформацією УПОА

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!