В Мінекономіки розповіли коли українські пасічники отримають держпідтримку

0 976

Мінекономіки України фіналізувало результати подання заявок сільгоспвиробниками на отримання держпідтримки у галузі бджільництва. Тільки за напрямом дотація за утримання бджолосімей (200 грн на бджолосім’ю) подано документів на суму 239,4 млн грн, пише нформаційно-аналітичний портал АПК-України.

Про такі дані йшлося під час зустрічі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками обласних департаментів з розвитку АПК.

«Для нас є принципово важливим повністю профінансувати напрям по бджільництву. Ми вже ініціювали перерозподіл коштів за цією програмою, щоб усі пасічники отримали підтримку у повному обсязі, а це тисячі бджолярів, які працюють в прозорій площині. Реалізація цієї програми також передбачається на наступні 2021-2023 роки», – відмітив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Зокрема, реєстр отримувачів за цим напрямом буде затверджено до 10 листопада. Кошти будуть перераховані пасічникам до кінця листопада.

Також повідомили, що за напрямом підтримки фермерських господарств – дотація у 5 тис. грн на голову корів молочного напряму продуктивності подано заявок на суму майже 41 млн грн. Наразі завершується зведення реєстру отримувачів дотації. Остаточне рішення про виплати буде прийматися відповідною комісією.

За словами Тараса Висоцького, багато фермерів не встигли подати документи на підтримку. Мінекономіки буде ініціювати зміни до програми, щоб фермери могли подавати заявки в ОДА замість міністерства. Це дасть змогу збільшити кількість потенційних отримувачів дотацій.

Крім того, було наголошено, що заявки від новостворених фермерських господарств на отримання дотацій у 3 тис. грн на гектар приймаються до 30 жовтня. Наступний етап прийому заявок – з 1 січня. Також за цим напрямом передбачається збільшення обсягів підтримки до 5 тис. грн на гектар.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!