В Морі біля Бердянська виріс живий “острів медуз”

0 306

Відпочивальники українських курортів продовжують фіксувати аномальну кількість медуз на морських узбережжях. Цілий “острів медуз” утворився на поверхні Азовського моря біля Бердянська.

Відеопідтвердження цього факту з’явилося днями у соцмережах. Авторці відео Світлані Венгер здалося зафільмувати “острів медуз” на косі у Бердянську.

У королівство цих морських тварин вона з родиною потрапила на гумовому човні. Медуз наскільки багато, що на одному квадраті їх просто не злічити.

 Вчені пояснюють нашестя медуз біля узбережжя забрудненістю морів та річок, які в них впадають.

Навіть Дніпро заполонили мешканці морських лиманів. За твердженням вчених вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Завдяки всьому цьому склад води змінився, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ мешканцям морських лиманів.

Якщо три роки тому рибу голку і деякі види бичків можна було зустріти тільки в Дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічається прямо в столичних затоках.Що відносно дрібної медузи, то це Craspedacusta sowerbyi або амазонська прісноводна медуза з Південної Америки. Кілька років тому можна було побачити її поодинокі екземпляри, але в цьому в деяких затоках як в киселі плаваєш. Дана медуза – прибулець.

Вона не властива нашій вітчизняній природі, швидше за все, потрапила у води Дніпра з чийогось акваріума. Цей вид походить родом від справжніх медуз, схожий з ними за структурою, має щупальця, тобто це справжня, повноцінна медуза, правда кілька в зменшеному вигляді від своїх морських родичів.

Поява морських мешканців в дніпровських водах говорить про катастрофічний стан Дніпра, переконані екологи.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!