В народних домах Львівщини відкриють туристичні етнофолькцентри

0 1 567

На Львівщини у селах Лімна і Бітля, що у південній частині Самбірського району, реконструюють народні доми за «Програмою секторальної підтримки ЄС. Львівщина». Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

За ідеєю проєкту «TourTurka 2.0», після реконструкції, народні доми стануть етнофолькцентрами бойківської культури, матимуть просвітницьке та туристичне призначення.

«Обирали ті села, де нема інфраструктури, де не проходять туристичні маршрути. Наша амбіція – створити цю туристичну інфраструктуру саме в таких місцинах. Готелі в цій околиці є лише попри трасу «Львів – Самбір – Ужгород». А ми спеціально обирали такі села, до яких туристам потрібно буде з’їжджати з траси й вирушати у глибинку. Таким чином розвиватиметься й місцева інфраструктура», – пояснив керівник проєкту, голова ГО «Нова українська громада» Тарас Дубіль.

Після реставрації у народних домах сіл Бітля й Лімна облаштують кімнати-музеї (для цього збиратимуть у місцевих жителів предмети побуту, світлини), облаштують фотозони всередині приміщень і надворі, придбають костюми для місцевих музичних, співочих колективів, прокладуть новий туристичний маршрут «TourTurka 2.0» та ознакують його.

Однією з цікавинок майбутніх етнофолькцентрів будуть майстер-класи. «Напрацьовуємо різні варіанти, але добре знаємо, що у цій місцевості поширене різьбярство, а ще є хороша писанкарка, яка чудово розмальовує яйця натуральним воском», – розповів Дубіль.

Вартість реалізації проєкту «TourTurka 2.0» становить 10,4 мільйона гривень, з них 8,8 млн грн залучать з державного бюджету, а решту – з місцевих бюджетів Боринської й Турківської громад, до яких входять обидва села.

Керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака вважає проєкт «TourTurka 2.0» гарним прикладом ініціативи щодо відродження самобутньої місцевої культури і для інших громад.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!