В новій Україні не знайшлося місця для слова “агробізнес” – думка

0 587

У новому міністерстві зникло слово “агрополітика” і не знайшлося місця для слова “агробізнес”. Про це пише на своїй сторінці у Facebook директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва, коментуючи нещодавні зміни в українському Кабміні.

“Що з того, що ліквідують Міністерство агрополітики? Функції Мінагро частково передаються МЕРТ, де питання сільського господарства стоять далеко не на першому місці, навіть з огляду на назву нового Міністерства.

Україна залишиться без стратегії розвитку аграрної галузі, а держпідприємства АПК перейдуть до Міністерства економіки. А одне з найголовніших питань – земельна реформа та впровадження ринку землі перейде у спадок Міністерству економіки”, – пише Катерина Звєрєва.

Україна може втратити сильне лобі агровиробників на внутрішньому та зовнішньому риках, у нішевих напрямках розвитку агропромисловості, у кооперативних та кластерних ініціативах, які тільки – но почали розбудовуватися, за участі Мінагро.

“До того ж в останні роки Україна стала помітним гравцем у світовій агрополітиці, зростав експорт та якість експортованої продукції, завдяки спільним зусиллям Мінагрополітики, міжнародних організацій і асоціацій агробізнесу. Репутація галузі, як і репутація в цілому країни не формується миттєво. Щоб побудувати репутацію української аграрної галузі потрібен не один рік”, – додає директор з розвитку УПОА.

“У новому міністерстві зникло слово “агрополітика”, не знайшлося місця і для слова “агробізнес”. Тільки для “сільського господарства”. Це при тому, що 18 % ВВП нашої держави та 40 % валютної виручки формує сьогодні саме агропромисловість.

У більшості найуспішніших країн світу дотримуються зваженої та послідовної агрополітики протекціонізму та підтримки власних виробників, особливо заохочуючи тих, хто виробляє продукцію з високою доданою цінністю”, – нагадує Катерина Звєрєва.

“Як у новому Кабміні та МЕРТ планують підтримувати прибутковість агробізнесу і забезпечувати умови для конкурентоспроможності українських виробників в міжнародному полі, якщо в Україні вже не буде політики аграрного розвитку?

Аграрна Україна мала власне представництво у Кабміні у вигляді профільного Міністерства. Міністру МЕРТ Тимофію Милованову знадобиться глибоке розуміння як внутрішніх потреб агропродовольчого ринку, так і світових трендів, щоб підтримати український агробізнес, який наразі робить лише перші кроки до системного експорту української агропродукції на зовнішні ринки”, – вважає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва.

 

Як раніше повідомляв SEEDS.org.ua в новому Кабінеті міністрів не буде Міністерства аграрної політики та продовольства, а частину повноважень Мінагрополітики передадуть Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!