В річку біля Бучі викинули майже 3 тисячі каністр з невідомими хімікатами  

3 2 241

Поблизу міста Буча невідомі особи викинули близько трьох тисяч каністр з невстановленою хімічною речовиною у річку Кізка. Звалище каністр на межі сіл Блиставиця і Луб’янка знайшли місцеві мешканці у березні цього року.

“Протягом 350-400 метрів русло ріки заповнене майже повністю каністрами з невідомою рідиною. Кожна каністра – 20 літрів. За попередніми підрахунками, там близько 3000 каністр.

Більшість каністр, на щастя, герметично закриті, і ця речовина не встигла потрапити у воду. Деякі каністри все ж таки розгерметизовані, і маслянисті плями є у воді”, – розказав телеканалу секретар Бучанської міської ради Тарас Шаправський.

За цим фактом відділ поліції Бучі відкрив кримінальну справу за ч.1 ст. 239 Кримінального кодексу України – забруднення довкілля хімічними речовинами.

Річка Кізка впадає в річку Ірпінь, а та – у Дніпро.В суботу, 17 квітня, річище Кізки розчистили зусиллями екоактивістів, рятувальників ДСНС та поліції. Їм довелося працювати в респіраторах та захисних костюмах. Розгерметизовані каністри пакували в мішки. Вивозити каністри допомагала спецтехніка.

Каністри відправлять на зберігання, а після експертизи, яка має встановити, що за речовина знаходилась у них, – на утилізацію. Віктор Червоний, перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, в коментарі “Подробицям” сказав, що їдучою речовиною в каністрах міг бути хлордезин.

 

SEEDS.org.ua за інформацією “Бучанські новини”

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
3 Comments
 1. Ігор пише

  Чому наші річки (навіть у Карпатах) схожі на смітник?))

  1. самсам пише

   тому що багато “свинолюду” в нас.

 2. Василь пише

  За 2 дні вже можна було визначити, що було в каністрах. Та, по великому рахунку, вже і знайти, хто їх “утилізував”. Чи так багато бабла на експертизу виділили, що ніяк “розпилити” не получається?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!