В саду під Запоріжжям росте рекордна для України кількість сортів кизилу

0 968

У Запорізькій області росте найбільший в Європі кизиловий сад. У ньому налічується понад 12 000 дерев і 24 сорти кизилу, що також є рекордом для України. Як виявилося, таку велику колекцію рослин запоріжчани отримали випадково.

“Нам би хотілося мати два-три сорти, які підходять до нашої промислової переробки, але там, де ми купували, нам, перепрошую за вираз, “впарили” не зовсім те, що ми хотіли, і у нас вийшла така велика колекція.

Зате у нас є і кораловий кизил, і жовтий, і білий, ранньостиглий, середньостиглий, пізньостиглий”, – розповідає засновник саду, фермер Сергій Ольшанський.

Рекомендації по догляду за садом, щодо підкормки дає відома селекціонерка, вчена-агроном, докторка біологічних наук Світлана Клименко. Вона зібрала найбільшу колекцію кизилу в країні, що містить 150 генотипів цієї рослини, а також особисто вивела півтора десятка зимостійких, великоплідних сортів кизилу і ще стільки ж нових сортів підготувала до реєстрації. Якщо вірити Google, то більшої кількості сортів кизилу ніхто в світі не селекціонував.

Кизил вважається непримхливою рослиною, але якщо він росте в лісі або на дачі, а якщо це промисловий сад, то є, звичайно, свої проблеми і хвороби.“Проблем менше, ніж, наприклад, у абрикоса, черешні або малини, але все одно вони є. Шкідники теж є. Ми вже 7 років сертифікуємося за системою “Органік стандарт”. Це означає, що ми не можемо обробляти сад хімією.

Ми дотримуємося правил, щорічно і навіть не один раз на рік – до нас приїжджає інспекція. Ми обробляємо землю механічним способом, застосовуємо препарати лише ті, які є у каталозі “Органік стандарт” – це біологічні препарати, без хімії”, – ділиться фермер.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Укринформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!