В трійці топ-імпортерів турецьких апельсинів опинилась і Україна

0 835

Україна опинилася на третьому місці в трійці топ-імпортерів турецьких апельсинів. Випередили нашу країну тільки Росія та Ірак.

У 2020 році Туреччина експортувала апельсини до 60 країн світу. У минулому році провідним імпортером турецьких апельсинів стала Росія – $63 млн 482 тис. До  ТОП-3 імпортерів разом з РФ увійшли також Ірак ($19 млн 111 тис.) і Україна ($15 млн 314 тис.).

«Різкий стрибок попиту на цитрусові багато в чому пов’язаний з пандемією. Експорт цитрусових в цілому в 2020 році склав $933 млн, $347 млн ​​з яких мандарини», – розповів агентству «Анадолу» глава Асоціації експортерів свіжих фруктів і овочів Егейського регіону Туреччини Хайреттін Учак.

Якщо не буде змін в кліматичних умовах експорт апельсинів планують збільшити до $950 млн.

«Цитрусові з Туреччини в основному імпортує Росія. Нам потрібно знайти нові ринки і позбутися залежності від єдиного ринку. Через пандемії немає ярмарків. З відкриттям ярмарків ми створимо альтернативні ринки з окремими країнами, зв’язавшись з ними безпосередньо», – сказав глава Асоціації.

Експорт апельсинів з Туреччини в 2020 році виріс на 41% в порівнянні з попереднім роком – до $129 млн. У 2019 році Туреччина поставила за кордон апельсини на суму $91 млн 392 тис.

Хайреттін Учак також додав, що внутрішній попит на апельсини в цьому році також дуже високий.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!