В Україні бракує якісного насіння для вирощування мікрогріну

0 614

Пік популярності мікрогріну на українському ринку вже відбувся. Таку думку мають у компанії “Аква систем органік” TM AQUAFARM, що першою в Україні запустила проєкт з вирощування риби та салатів методом аквапоніки.

У компанії зазначають, що на сьогодні виробників, які вирощують та реалізовують мікрогрін у невеликих обсягах для сегменту HoReCa, досить багато. Також на ринку уже присутні виробники, які забезпечують потреби рітейлу. Тому розвиток напрямку мікрозелені зараз не у пріоритеті.

До того ж в Україні існує проблема з посадковим матеріалом для вирощування мікрозелені. Насіння повинно бути непротруєним та органічним, щоб дати дійсно якісний та корисний мікрогрін.

Більш актуальним компанія бачить для себе розвиток сегменту пряних трав. “Експериментально було висаджено першу партію зелені та пряних трав, і ми вже отримали перший врожай. На повні потужності цієї теплиці плануємо вийти у весняний період 2020 року”, — говорять у компанії.

Хоча компанія вже налагодила виробничий процес, проте продовжує слідкувати за актуальними трендами. У цьому плані орієнтуються на ринки, де аквапоніка стрімко розвивається у промислових обсягах. Це — Азія, а особливо Корея та Китай.

“Раніше, при підготовці до запуску проєкту, їздили переймати досвід у Нідерланди та Німеччину. На той час будівництво ферми було в активній фазі, але ще потрібно було навчитися багатьом моментам. Однією з головних проблем був баланс двох систем: кількість риби має відповідати певній кількості овочів. При надлишку одного або іншого нічого не вийде, — розповідають у компанії. — Зараз маємо відкривати нові горизонти”.

По вирощуванню риби аквапонічна ферма вийшла на повну потужність виробництва — 5-7 т сома за місяць, а також 3-4 т тилапії за місяць.

Стосовно овочів та зелені, обсяги будуть зрозумілими після закінчення повного виробничого циклу та сезону.

“На даний момент повністю запущені 2 теплиці з томатами (чорні, жовті та червоні чері) і одна теплиця з салатами (ромен, фрізе, дуболистний). У 2020 році плануємо запуск ще 2 теплиць із салатами і вийти на повні потужності виробництва зелені”, — додають у компанії.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!