В Україні чекають на поганий врожай і подорожчання плодово-ягідної продукції

0 837

Через мінливу погоду в Україні урожай плодів і ягід цьогоріч може суттєво скоротитися, і на цьому тлі логічним буде зростання цін на весь асортимент плодово-ягідної продукції. Такі прогнози озвучив під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка, повідомляє кореспондент Seeds.

“Майбутній сезон однозначно стане менш врожайним в порівнянні з попереднім. Ми можемо побачити на чверть від минулого року зменшення в промислових господарствах всіх культур, які сьогодні традиційно вирощуються в Україні: і зерняткових, і кісточкових, і ягідних.

Виробники скаржаться на дощову весну. На посушливий червень. За рахунок різкого перепаду температур ми всі сьогодні бачимо гради. Саме ці причини будуть суттєво впливати в цьому році не тільки на обсяг виробництва, а й, зокрема, на якість продукції, яка буде вироблена в поточному році”, – каже Дмитро Крошка.

“В цілому ми очікуємо падіння виробництва традиційних ягідних культур в Україні саме за рахунок погодно-кліматичних обставин, що склалися цього року.

Поряд із цим за рахунок вступу у плодоношення суттєвих площ такої культури, як лохина, ми очікуємо, що обсяг лохини збільшиться. Якщо минулого року ми могли виробити близько 3 тисяч тон, то в цьому році – вже на рівні 4 тисяч тон. Це для українського ринку досить велика цифра”, – зазначив голова Української асоціації аграрного експорту.

Щодо прогнозу врожаю кісточкових культур у галузевих підприємствах, за словами експерта: “якщо в минулому році було вироблено загалом 45 тисяч тон кісточкових культур, то в цьому ми маємо прогноз на 38 тисяч тон”.

Розповів Дмитро Крошка і про очікуваний урожай яблук в Україні. “Якщо в 2018 році в цілому збирали 655 тисяч тон яблук різної якості різних сортів, то сьогодні ми очікуємо загальний вал виробництва на 460 тисяч тон.  Це однозначно впливатиме на весь ринок, зокрема і ті продукти, які є похідними – продукти переробки яблук.

Логічним на цьому фоні буде зростання цін на весь асортимент плодово-ягідної продукції, яка виробляється в Україні. Найбільш відчутним може стати збільшення цін на яблука”, – вважає голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка.

Іншої думки експерт з експорту першої агрегаційної компанії виробників фруктів в Україні “USPA FRUIT” Володимир Гуржій: “В наступному маркетинговому році я не можу погодитися з тим, що зміни в ціні будуть аж дуже великі”.

“Подивимося на яблука. Експорт яблук я бачу не меншим, ніж в попередньому сезоні. Більше того, я бачу, що він зростатиме. Перш за все це відбуватиметься за рахунок того, що, умовно кажучи, перші 20 виробників в країні, це достатньо нові підприємства, сади яких постійно входять в плодоношення”, – переконаний Володимир Гуржій.

“І ці підприємства, вони досить технологічні та на високому рівні управляють своїм урожаєм. Цього року так, зустрілися всі можливі стреси для рослин: і холодна погода, і затяжні дощі, і неймовірна спека, і град… Тому об’єктивно, весь урожай, весь вал – він має бути нижчим.

Але коли ми говоримо про цих професійних 20 виробників, я вважаю, що вони не настільки втрачатимуть. І за рахунок цих виробників ми будемо спиратися на зріст експорту”, – вважає експерт.

SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!