В Україні є низка традиційних ягід, потенціал яких до кінця не розкрито

0 2 015

Лохина – ягода для України відносно нова і доволі перспективна. На жаль, в України не має значних конкурентних переваг при вирощуванні цієї ягоди на відміну від багатьох країн ЄС. Проте в Україні існує низка традиційних ягід, потенціал яких до кінця не розкритий.

Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час вебінару «Ягідний прогноз-2021. Новий сезон – нові проблеми?» організованого проектом «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Медіа-партнерами заходу виступили Міжнародна платформа EastFruit і агромедіа-агенція Sapienza.

«У чому суть перспектив стратегічного аналізу будь-якого виду бізнесу? Вам треба оцінити джерела потенційних загроз. Якщо розглядати в цьому контексті лохину, то це «пластична» і «гнучка» ягода, що має різноманіття сортів, які дозволяють її вирощувати практично в будь-якій країні світу. Наприклад, на сьогоднішній день існують комерційні проекти з вирощування лохини навіть в ОАЕ, де кліматичні умови є гранично жорсткими.

Україна, на жаль, не має значних конкурентних переваг при вирощуванні лохини. Більш того, потенціал продуктивності виробництва ягоди в країні нижче, ніж у багатьох країнах ЄС.

Тому потрібно дуже уважно ставитися до правильної оцінки наших переваг в стратегічній перспективі і акцентувати увагу на розумному маркетингу, якість продукції та консолідації бізнесу для отримання максимально можливої ​​ціни», – зазначив Андрій Ярмак.

Проте, на думку економіста ФАО, в країні існує низка традиційних ягід, потенціал яких до кінця не розкритий.

«Я маю на увазі, перш за все, малину і смородину – в даному сегменті існують певні можливості. Зокрема, успіх розвитку виробництва смородини буде залежати від того, наскільки швидко в Україні з’являться десертні сорти, які сподобаються споживачеві», – висловив думку фахівець ягідного ринку.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!