В Україні істотно знизився попит на овочі серед населення

0 1 251

Потенціал овочевої галузі в Україні не реалізований на 100%. Щороку Україна імпортує чимало різноманітних овочів. Між тим АПК України міг би не лише забезпечувати власний ринок овочами, а ще й експортувати їх за кордон.

На заваді цьому стає ціла низка перепон економічного, інфраструктурного та агротехнічного характеру. Не останнє місце займають високі ризики зі збутом вирощеної продукції. Про це розповідає Олександр, фермер з Миколаївщини, котрий багато років поспіль вирощував овочеві культури. Сьогодні Олександр тимчасово перестав займатися цим бізнесом, оскільки не вбачає у цьому великої перспективи.

За його словами, сьогодні ризики на ринку овочевих культур є занадто високими. Дуже багато залежить від того, щоб зуміти вчасно продати вирощену продукцію за нормальною ціною. В інакшому разі, витративши величезні кошти на вирощування овочів, їх збирання та зберігання, можна потрапити в таку цінову ситуацію, яка змусить їх продавати нижче собівартості.За спостереженнями пана Олександра, в Україні істотно знизився реальний попит на овочі серед населення, який пояснюється низькою купівельною спроможністю людей. Якщо раніше люди масово закуповували овочі для консервації в сезон збирання врожаю, то нині більшість їх відмовилися від цієї практики.

В силу різних факторів ціноутворення на вирощені овочі стало просто непередбачуваним. Тому справа може доходити до того, що ціна на оптовому ринку за кілограм помідорів чи цибулі є наполовину нижчою від собівартості його вирощування.

Не порятує становище і наявність власного овочесховища, оскільки трапляються роки, коли навесні овочі, на зберігання яких витрачені чималі гроші, коштують ще дешевше, аніж влітку.До того ж, у фермерів-овочівників не бракує проблем із зрошувальним обладнанням, а також орендою паїв.

Звісна річ, що не все і не завжди так погано, однак отримати прибуток в овочівництві не дуже просто. Необхідні дуже істотні інвестиції, аби мінімізувати ризики, котрих не бракує.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Агрономія сьогодні

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!