В Україні не вистачає потужних агровиробників, які б вирощували топінамбур

0 2 893

Топінамбур – унікальна рослина, однак внутрішній ринок споживання топінамбуру та продукції з нього ще достатньо не сформований. І на те є одразу декілька  причин.

Про це розповів технічний директор та співвласник НВП «Індуктор» Богдан Кобринський під час торгової платформи українських виробників «Ніші. Технології. Інвестиції», організованої агромедіа-агенцією Sapienza, пише SEEDS.

За словами експерта перша з причин – це відсутність в Україні потужних агровиробників, які б вирощували топінамбур. Неабияк впливає на формування ринку і вибагливість культури до термінів та умов зберігання, а ще – практична відсутність переробної галузі.Підприємство Богдана Кобринського одне з небагатьох в Україні, які не тільки успішно вирощують топінамбур, але й займаються переробкою цієї культури. З топінамбура тут виробляють порошок, який застосовують в якості дієтичної добавки і використовують у медичних цілях, оскільки рослина містить природний інулін.

Продукцією українців зацікавилися навіть за кордоном. «Зараз ведуться переговори з Сінгапуром. Поставка буде йти на азіатські країни», – розповів Богдан Кобринський.

Особливо закордонних покупців цікавить органічна продукція, на неї і роблять акцент підприємці з Івано-Франківщини.

«Ми не використовуємо мінеральні добрива –   вирощування за нашою технологією передбачає тільки витяжки сапропелю і мульчування. Зараз у нас засаджено 10 гектарів під органіку – це буде поставка в Йорданію», – додає Богдан Кобринський.

На додачу топінамбур, ще й безвідходна культура.  Верхня частина рослини теж доволі затребувана – можна використовувати як комбікорм для аквакультури. Наразі зелена маса йде на силос для відгодівлі бичків і доволі успішно застосовується. «За даними ферми в Одеській області, після використання такого типу кормів, приріст за добу зріс з 800 грам до 1200 грам», – зазначає Богдан Кобринський.До того ж при вирощуванні топінамбура, тільки з одного гектару можна отримати щонайменше 10 тонн сухого подрібленого стебла, додає експерт. В залежності від урожайності його кількість може варіюватися. Однак всі, хто збирається вирощувати топінамбур, можуть на додачу ще й будувати цех з переробки подрібненої тріски або ТЕЦ (котельню) на альтернативних видах палива.

Використання топінамбура не знає меж. За словами експерта, на території області планують будувати так-званий «іграшковий» завод. Там випускатимуть екоіграшки. Робитимуть іграшки з органічного полімеру, який виготовлятимуть саме з топінамбуру. «Набридла іграшка – батько закопав, і вона розклалася», – говорить Богдан Кобринський.

В планах виробництво найдорожчої тканини в світі – лікувальної екотканини з топінамбуру. Проєкт такий наразі тільки на стадії розробки. Втілюватимуть в життя його спільно з іноземними компаніями. А ось вироблятимуть диво-тканину скоріш за все на півдні України. Наразі інші деталі проєкту – комерційна таємниця.Торгова платформа українських виробників «Ніші. Технології. Інвестиції», пройшла в рамках виставки «ІнтерАгро» в Міжнародному виставковому центрі Києва.

Організатором торгової платформи виступила агромедіа-агенція Sapienza за підтримки Київського контрактового ярмарку. Партнерами заходу стали компанії «НІКО» та Mzuri.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!