В Україні незаконно вивели у приватну власність більше 5 млн гектарів земель

1 1 590

Понад 5 мільйонів гектарів земель були незаконно виведені у приватну власність через механізм безоплатної приватизації за роки Незалежності. Про це повідомив глава Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в ефірі “Свобода слова Савіка Шустера”

“Точно можу сказати на всю країну, що більше 5 млн гектарів земель сільськогосподарського призначення державної форми власності виведені в приватну власність через механізми так званої безоплатної приватизації.

Ми зараз виводимо усе в електронний реєстр, оцифровуємо, наступного року ми покажемо усіх – реєстрацію, коли отримали, коли були при посаді, на кого оформлювали, на кого з членів своєї родини, покажемо 5-місячних дітей, на яких оформляли, їхніх кумів-братів-сестер», – розповів Роман Лещенко.

«А саме головне – ми покажемо “сітки” сформованих латифундій у приватній власності, які вимірюються сотнями тисяч гектарів землі на території України.

У нас є кадастровий номер, власник і дата набуття власності – по 2 гектара. І нехай пояснюють люди, як на Полтавщині вони оформили нафтогазові родовища по 2 га, а там за дивним збігом обставин сформувалися надра – чи запаси літію, чи запаси бурштину, чи інших корисних копалин», – додав глава Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Роман Лещенко запевняє, що масиви документів уже сформовані. Для прикладу він розповів, що на Вінниччині з 2014 року було виведено понад 80 тисяч гектарів землі у приватні руки. За його словами, за цим стоять п’ять сімей, пов’язаних між собою.

Загалом за словами керівника Держгеокадастру, станом на 16 жовтня понад 300 кримінальних проваджень щодо безоплатної приватизації земель вже сформовані та надані правоохоронним органам.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Економічна правда

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Їздовий Хфедір пише

    І хто це зробив? український люд пересічний чи народні слуги типу СН зі своїм ЗЕ – брехлом шахрайським, з усіма його папєредніками, почиаючи з 08 серпня 1995 року?
    Так розпаювали, що половина народу взагалі була позбавлена права власності на землю, надра, ліси, водні ресурси.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!