В Україні новий рекорд: виготовили найбільшу свічку з воску

0 1 567

Україна продовжує дивувати рекордами. Нове досягнення – найбільша в країні свічка з воску. Наразі вона потрапила тільки до “Книги рекордів України”, але має всі шанси потрапити навіть до славетної книги рекордів Гіннеса, позаяк важча від теперішньої рекордсменки не на одну сотню кілограмів, повідомляє SEEDS.   

Висота гігантської української свічки 1,9 м, діаметр – 0,75 м, охоплення – 2,5 м, вага – 750 кг. Наразі її визнано найбільшою в Україні восковою свічкою у категорії “Розміри, мистецтво”. Велика свічка знаходиться у новому столичному музеї “Становлення української нації”.

“Зараз вона найбільша у світі. Наша свічка вагою аж 750 кг. Сьогодні було зафіксовано рекорд “Книги рекордів України”, нам ще потрібно вийти на національний рекорд України, далі буде вже рекорд книги Гіннеса”, – каже Діана Груць менеджер зі зв’язків з громадськістю музею “Становлення української нації”.

” Весь віск, який є у свічці, він був зібраний з усіх куточків України. Абсолютно всі бджолярі, від села до міста – всі збирали віск для цієї свічки. Ідея створення була асоціації бджолярів України. До того ж бджолярі захотіли, щоб ця свічка горіла. І вона справді горить – її запалюють на великі церковні та державні свята”, – додала Діана Груць.

Як розповів почесний пасічник України Василь Соломка, знаний під псевдонімом Дід Василь, робити свічку і так справа непроста, а таку велетенську – ще важче.

“Коли робиш звичайну свічку, можна вощину зсукати посередині туди гнотика вставити, або виливати його в форми – і така технологія є. Але коли треба робити велетенську свічку – є низка проблем. Одна з них – залити її в форму, друга – дуже повільно вона має охолодитись, інакше потріскається. Технологічно це було завдання непросте.

Форми для велетенської свічки виготовили на Волині. На Волині була зареєстрована і перша найбільша свічка в Україні, її зробили минулого року важить вона 85 кг. Пасічники Волині зібрали воску і зробили братську свічу”, – каже Дід Василь.

“Але ця свічка стоятиме тут вічно, скільки стоятиме музей – її важко перевозити. Щодо сировини – свічку зроблено з якісного забрусного воску, вартість якого доходить до 200 гривень за кілограм”, – розповів Дід Василь.

“Дід Василь (Василь Соломка) був одним із ідейників. Він є тією людиною, завдяки якій було зібрано віск. Він організував усіх бджолярів, так, як його знають не тільки в Україні, а й в світі. Він дав таку команду, і протягом 6 місяців тривали збори найкращого воску з України”, – додала Діана Груць менеджер зі зв’язків з громадськістю музею “Становлення української нації”.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!